Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  A víme, že je to blbost?

  Zaprvé, optické vlastnosti to zhorší – to že autor napsal, že ne je kravina nebo to jen ,,přešel” i kvalitní fotografické profi filtry zhorší vlastnosti objektivu a to se bavíme o špičkovém filtru z optického skla.

  Zadruhé jaký má smysl chránit čočky iPhone proti poškrábání minerálním sklem 9H – což je zavádějící jelikož dle Mohsovi stupnice tvrdosti to odpovídá cca 6-7 stupni, kdežto čočka na iPhone je ze safírového skla – což není přírodní safír, ale umělý vznikající tavením korunku za vysokých teplot s tvrdostí 9 takže je výrazně odolnější než samotné ochranné sklo a v absolutních číslech je 5 krát odolnější než tvrzelé minerální sklo, tedy poškrábat objektiv můžete opravdu jen diamantem, nebo některými korundovými prvky což člověk po kapsách asi nenosí.
  Navíc optické vlastnosti safírového skla jsou výrazně lepší než u minerálního skla které má vždy ,,závoj”.

  Chtělo by to znát trochu technologická a fyzikální fakta.

  Dobré ráno,

  k prvnímu bodu – nezlobte se na mě, ale bavíme se o telefonu za „pár“ tisíc korun, ne o profi foťáku. Opravdu mi proto nedává smysl zde zkoumat detailně to, jak malinko se fotografické schopnosti zhorší, když to běžný uživatel při běžném cvakání prostě není schopen okem vidět. Jasně, focení přes cokoliv logicky výslednou fotku degraduje, ale když je to skutečně mikroskopické – pohledem běžných uživatelů -, tak mi fakt nedává smysl na to poukazovat.

  k druhému bodu – zde je to spíš o dodatečné ochraně a o tom, že když se škrábne krycí sklo za pár korun, nebolí to tak, než když se škrábne sklo na foťáku. Jasně, odolnost krytky je nižší než skla na objektivech, ale osobně (a myslím, že nejsem sám) budu vždy radši, když to odnese krytka než abych spoléhal na to, že to, co krytku odrovnalo, sklo na objektivech nepoškodí.

  Nechci vyznít nějak útočně, ale bavíme se tu o doplňku za 400 Kč. Už z povahy ceny je tak asi každému jasné, jak produkt vnímat a jak k němu asi přistupuje i výrobce. Fakt to není špičkový kousek, ale prostě jen doplněk, který má dodat člověku za fajn cenu klid na duši. Pokud to vnímáte jinak, pak holt nejste jeho cílovka a jeho smysl nikdy nepochopíte.

  Dát 20-40 k za telefon abych měl pěkné fotky a pak to zazdít plastovou ochranou je TOTAL FAIL. Soustava čoček má nějaký smysl a jakékoliv „sklo navíc“ rozhodí systém…
  Ale chápu že drtivá většina si fotky jinde než na foťáku neprohlédne. Těch pár co ty fotky prohlížíme jinde – vidíme a poznáme rozdíl …

  Absolutni souhlas s tim, ze je to na nic…… pouzival jsem a musel jsem to sundat. Krytka neni prilepena po cele plose (je tam mikrofon nebo tak neco) a tudiz se pod ni dostava prach a doslo k vyrazne ztrate kvality fotek a videa a doslo mi to az jsem si znicil nataceni absolventskeho koncertu meho syna. Sice bylo pozde. Ale sklo slo dolu a radeji budu dale riskovat poskozeni cocek. Ale ty mohu snadno ocistit a pokracovat. Proste nedoporucuji.

  O čočky se neboj – vryp do nich neuděláš. Jediné co hrozí je jejich prasknutí při pádu jelikož to safírové (korundové sklo) je křehké, ale vůči tomu nemusí pomoct ani to ochranné sklo a navíc aby praskl tak malý průměr musela by to být šleha jak něco.

  Osobně si na iPhone nelepím ani klasické sklo na displej a nic s ním nemám a to má po 5 letech za sebou dost pádů na beton a navíc ho používám na dílně kde mám ruce od hlíny s jemně mletým křemenem – žádné škrábance.

  Pokud je někdo paranoidní chránit přední sklo má smysl to je měkké ale u čočky to je blbost. Jen další tahání peněz a prznění designu a fotek/videí.

  Ale jdi ty lhari. Plesoun Jerry do toho apple „safiru“ udelal skrabance stejne jako do Gorilla Glass, na rozdil od pravyho safiru na nejakych hodinkach, ktery neposkrabal ani za hovno.

  Neprovokuji, ale opravdu bych rád v praxi viděl, jak někdo pozná rozdíl mezi fotkou focenou s kvalitním fotografickým filtrem (B&W) a bez něj. Naopak moc nevadí ani malé škrábance na předním členu. Co je průšvih je poškrábaný nebo špinavý zadní člen. Tohle sklíčko je ale jiný příběh a jestli se pod to navíc dostává prach, tak není o čem debatovat.

  Pokud jde o tvrdost, tak jestli tam opravdu Apple dává to, co píšete, tak jedině dobře.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.