Zavřít reklamu

Před nedávnem Apple spustil prodeje nového MacBooku Air M2. Nám se ho samozřejmě hned v den spuštění prodejů podařilo získat do redakce, díky čemuž jsme vám mohli ihned zprostředkovat unboxing, společně s prvními dojmy. Prvních několik hodin využívání nového MacBooku Air je úspěšně za mnou a jsem přesvědčen o tom, že se jedná o perfektní zařízení. V tomto článku se proto podíváme na 5 věcí, které se mi líbí na MacBooku Air M2 s tím, že prostřednictvím odkazu níže se dostanete na opačný článek, tedy na 5 věcí, které se mi tak úplně nelíbí.

5 věcí, které se mi nelíbí na MacBooku Air M2

Design bez chyb

To, čeho si na novém MacBooku Air M2 všimnete hned na první dobrou, je přepracovaný design. Apple se vůbec poprvé v historii MacBooku Air rozhodl upustit od zužujícího se šasi, což znamená, že u nejnovějšího Airu je šasi po celé délce i hloubce stejně vysoké. Tento nový design vypadá velmi dobře na produktových fotkách, o to více je ale perfektní v reálném životě. Pokud tedy například nad novým Airem právě z důvodu designu váháte, určitě se zastavte na pobočku jakéhokoliv prodejte a podívejte se na něj. Nebudete litovat a určitě změníte názor.

Výřez v horní části displeje

Mnoho jablíčkářů si dobírá Apple za to, že se u nejnovějších přepracovaných MacBooků nachází v horní části displeje výřez, stejně jako na iPhonech. V tomto výřezu se nachází pouze přední kamera, společně s LED diodou indikující aktivitu. Mně osobně se ale výřez v horní části obrazovky nesmírně líbí, jelikož se jedná o něco nevšedního, originálního a hlavně ikonického. Co si budeme nalhávat, onen výřez je s kalifornským gigante spjat již několik dlouhých let a každý, kdo výřez uvidí, tak hned ví, že se jedná o produkt od Applu.

MacBook Air M2 unboxing

Kompletně tichý chod

Jablečná společnost nás před zhruba rokem a půl s představením MacBooku Air s čipem M1 překvapila tím, že z něj kompletně odstranila jakékoliv prvky aktivního chlazení, tedy ventilátor. Naprosto stejně je tomu i u nového MacBooku Air M2. To prostě a jednoduše znamená, že ať jej budete využívat jakkoliv, tak vás nikdy nebude rušit zvuk točícího se ventilátoru. Tento design navíc zajisté dokáže výrazně prodloužit životnost stroje, jelikož nedochází k nasávání prachu do útrob. Právě prach může po několika letech způsobit nemalé problémy nejen se zahříváním.

 

MagSafe a konektivita

Když Apple s novými MacBooky Pro navrátil konektor MagSafe, tentokrát již jeho třetí generaci, tak jsme doufali, že jej nabídne i přepracovaný MacBook Air. A perfektní zprávou je, že se tyto předpoklady opravdu vyplnily. To znamená, že kromě sluchátkového konektoru nabízí MacBook Air M2 zmíněný MagSafe, společně se dvěma Thunderbolt konektory. Při nabíjení nového Airu vám tak Thunderbolt konektory zůstanou oba dva plně k dispozici a nedojde k redukci na pouze jeden použitelný Thunderbolt, jako tomu je u Airu M1 a starších.

MacBook Air M2

Větší klávesy v horní řadě

MacBook Air nikdy nedisponoval Touch Barem, což je čistě z mého hlediska obrovská výhoda, jelikož si na něj nemohu zvyknout ani po několika letech. Pravdou ale je, že horní řada funkčních kláves byla oproti těm ostatním výškově zhruba poloviční. Nejednalo se o bůhvíjak velký problém, každopádně nový MacBook Air M2 má klávesy v horní řadě větší, konkrétně stejně velké jako všechny ostatní. Jedná se o skvělou designovou změnu, jelikož je nyní ovládání Macu pomocí těchto kláves o mnoho jednodušší.

Související články

Dnes nejčtenější

.