Zavřít reklamu

K odemykání iPhonu většina z nás využívá biometrické technologie – buď Touch ID, anebo Face ID. Když zrovna prst či obličej k odemčení využít nemůžeme, tak klasickým způsobem zadáme kódový zámek. Věděli jste však o tom, že s trochou snahy můžete odemknout váš iPhone i pomocí hlasu? Konkrétně stačí, abyste vašemu iPhonu řekli předem určený příkaz s tím, že následně dojde k odemknutí. Pojďme se společně podívat, jak můžete tuto funkci nastavit.

Jak odemknout iPhone pomocí hlasu

Hned na začátek je třeba si vysvětlit, jakým způsobem odemykání pomocí hlasu funguje. Konkrétně je v tomto případě nutné využít funkci Hlasové ovládání (Voice Control), která je součástí funkcí zpřístupnění. Hlasové ovládání si konkrétně nastavíte tak, aby po vyřčení konkrétního příkazu provedlo na obrazovce gesta, která uživatelé provádí k odemknutí iPhonu kódovým zámkem. To znamená, že se celý proces liší podle toho, zdali máte iPhone s Touch ID či Face ID. Pojďme se prvně podívat na proces nastavení:

 • Hned ze začátku je ideální, abyste se přesunuli do rozhraní kódového zámku a omývatelnou fixou si na displej vyznačili, kde se nachází konkrétní čísla k odemčení.
 • Jakmile tak učiníte, přejděte do aplikace Nastavení.
 • Zde pak o něco níže rozklikněte kolonku s názvem Zpřístupnění.
 • Na další obrazovce pak níže v kategorii Mobilita a motorika přejděte do Hlasové ovládání.
 • Jakmile tak učiníte, tak nahoře pomocí přepínače Hlasové ovládání aktivujte.
 • Následně o kousek níže rozklikněte kolonku Přizpůsobit příkazy.
 • Poté v horní části obrazovky klepněte na Vlastní příkazy.
 • Dále stiskněte řádek s názvem Vytvořit nový příkaz…
 • Na další obrazovce pak do políčka Fráze vepište příkaz, po jehož vyřčení má dojít k odemknutí iPhonu.
 • Poté níže rozklikněte kolonku Akce.
 • Jakmile tak učiníte, tak na další stránce klepněte na Spustit vlastní gesto.
 • Nyní už jen stačí, abyste v tomto rozhraní replikovali postup, který provádíte při odemknutí iPhonu pomocí kódu, viz postup níže pod galerií.
 • Jakmile gesto provedete, klepněte vpravo nahoře na Uložit, poté se vraťte o obrazovku zpět a klepněte na Uložit vpravo nahoře.

iPhone s Face ID

Pokud máte iPhone s Face ID, tak prvně klepněte na Skrýt ovládače, abyste měli k dispozici celou plochu. Následně přejeďte ze spodní části obrazovky nahoru, a poté klepněte doprostřed obrazovky, kde byste klasicky klepnuli pro rychlé zobrazení rozhraní pro kódový zámek. Pak už jen stačí využít vyznačená místa na displeji k tomu, abyste „naslepo“ zadali kódový zámek. Jakmile budete mít hotovo, tak klepněte vpravo nahoře na Uložit, poté se vraťte o obrazovku zpět a opět klepněte na Uložit vpravo nahoře. Následně už můžete vyzkoušet odemknutí iPhonu. Zamkněte tedy váš iPhone a rozsviťte obrazovku (zvednutím nebo bočním tlačítkem). Je ale samozřejmě nutné, aby nedošlo k rozpoznání obličeje pomocí Face ID. Pak už jen řekněte příkaz, který jste si nastavili výše. Popřípadě můžete také aktivovat Siri skrze příkaz Hey Siri a říct název příkazu.

iPhone s Touch ID

V případě iPhonu s Touch ID stačí, abyste k zaznamenání gesta využili vyznačená místa na displeji, čímž „naslepo“ zadejte kódový zámek. Jakmile tak učiníte, tak stiskněte Uložit vpravo nahoře, poté se vraťte o obrazovku zpět a klepněte znovu na Uložit vpravo nahoře. Nyní už můžete zkusit iPhone pomocí hlasu po zamknutí odemknout. Nutno ale zmínit, že se samozřejmě nemůžete dotknout zaznamenaným prstem Touch ID, jinak dojde k odemknutí zařízení a postup nebude fungovat. To znamená, že ideálně iPhone zvedněte ze stolu, čímž dojde k rozsvícení, anebo stiskněte zapínací tlačítko. Poté výše nastavený příkaz vyslovte, čímž se začnou provádět gesta. Popřípadě můžete také aktivovat Siri skrze příkaz Hey Siri a říct název příkazu.

Související články

Dnes nejčtenější

.