Zavřít reklamu

Není tomu tak dávno, co jsme vás na našem webu informovali o tom, že Apple podle čím dál tím většího množství zdrojů pracuje na jakémsi hybridu iPadu a Macu, kterým by rád v nadcházejících letech zaujal svět. A jak se zdá, tyto fámy se skutečně zakládají na pravdě, jelikož je Apple nyní nepřímo potvrdil skrze patentové přihlášky, které si ve své domovině zaregistroval. 

Zatímco text patentů je jako již tradičně dost neurčitý, z nákresů je jasně vidět, že se zařízení, kolem kterého se patent točí, skládá ze dvou částí, kdy jednou je dotyková obrazovka a tou druhou pak klávesnice nápadně připomínající tu, kterou Apple v současnosti využívá i MacBooků. Po vložení iPadu do klávesnice, která se s ním zřejmě propojí magneticky, se však na displeji iPadu objevují okna a obecně grafické prvky známé spíš z macOS než iPadOS, což je poměrně zajímavé. Možná ještě zajímavější je pak to, že magnetický konektor v klávesnici může podle patentu sloužit třeba i k připevnění projektoru, kamery a tak podobně, z čehož lze vcelku dobře usuzovat, že se jedná o samostatný Mac (či jeho odlehčenou verzi) bez zobrazovače. 

Přestože vypadá patent skutečně zajímavě a práce na podobném projektu potvrdilo již několik na sobě nezávislých zdrojů, jako již tradičně se sluší říci, že je třeba brát všechny tyto věci s patřičným odstupem. Apple si totiž každoročně registruje neuvěřitelné množství patentů, přičemž jen hrstka z nich nakonec spatří světlo světa. Pokud se však hybrida iPadu a Macu ve stylu nákresu z patentu dočkáme, bude se jednat bezesporu o jedno z nejzajímavějších zařízení za poslední roky. 

Související články

Dnes nejčtenější

.