Zavřít reklamu

Výběr chytrých hodinek na současném trhu je tak velký, že může být někdy velmi těžké vybrat ten správný model. Zatímco někomu více vyhovují robustnější hodinky s funkcemi vhodnými pro náročné sporty, někdo zase shání elegantní hodinky, vhodné pro každou příležitost. Právě takovými hodinkami jsou Aligator Watch Grace, které pro vás dnes recenzujeme.

Technické specifikace

Aligator Watch Grace jsou lehké, kovové chytré dámské hodinky, které se vyznačují jednoduchým, elegantním klasickým designem. Podobně jako další modely chytrých hodinek značky Aligator nabízí i Watch Grace možnost výměny řemínků, které jsou součástí balení. Aligator Watch Grace jsou vybavené kulatým, plně dotykovým displejem s průměrem 1,09” a rozlišením 240 x 240 pixelů. Nabízí voděodolnost třídy IP 67, vibrace, a jejich nabíjení probíhá prostřednictvím USB kabelu s magnetickým uchycením. O přísun energie pro Aligator Watch Grace se stará baterie s kapacitou 140 mAh, která na jedno nabití slibuje výdrž po dobu až jednoho týdne. Uživatelské rozhraní hodinek je v češtině, hodinky jsou vybavené řadou aplikací, o kterých se blíže zmíníme dále v recenzi.

Aligator Watch Grace recenze

Balení a vzhled

Jak je již u hodinek Aligator zvykem, jsou Aligator Watch Grace zabalené v elegantně vyhlížející, jednoduché krabičce, ve které jsou bezpečně umístěné v pěnovém obale, který hodinky chrání před pádem nebo následky případných otřesů. Kromě hodinek jako takových je součástí balení nabíječka a celkem tři řemínky – kovový, silikonový a koženkový, a nechybí pochopitelně ani návod. Hodinky Aligator Watch Grace mě příjemně překvapily svou lehkostí, elegancí, a zároveň kvalitním zpracováním a odolností. Displej je dostatečně velký a dobře čitelný i na jasném světle, všechny tři řemínky jsou rovněž kvalitně zpracované a jejich výměna je rychlá a jednoduchá. K ovládání hodinek slouží kromě dotykového displeje postranní tlačítko. Všechny tři řemínky jsou velice příjemné na kůži, pohodlně se zapínají, a lze je bez problémů nosit po celý den. Hodinky jsou kompatibilní i s jinými náhradním řemínky Aligator Watch 16mm.

Uživatelské rozhraní, aplikace a ovládání

Uživatelské rozhraní hodinek Aligator Watch Grace je propracované, ale zároveň jednoduché a skvěle přehledné, takže se v něm okamžitě zorientujete. Mezi jednotlivými prvky lze přecházet za pomoci gest a klepnutí. Odezva displeje byla ve všech případech okamžitá a dokonale spolehlivá. Již v úvodu jsem zmínila, že displej hodinek je skvěle čitelný i na plném slunci, a jeho jas si můžete samozřejmě kdykoliv přizpůsobit. Na hodinkách Aligator Watch Grace se nachází celá řada užitečných aplikací. Já osobně jsem ocenila zejména aplikaci pro měření srdečního tepu, sledování fyzické aktivity a počítání ušlých kroků, hodinky ale nabízí také aplikaci pro ovládání hudby, sledování spánku, menstruačního a ovulačního cyklu, stopky, počasí nebo možnost vzdáleného ovládání fotoaparátu na spárovaném telefonu. Pobavila mě i překvapivě dobře zpracovaná hra Whack-A-Mole. Na hodinkách je možné využít také svítilnu, jednoduše a rychle aktivovat režim Nerušit nebo si prozvonit telefon, samozřejmostí je i zrcadlení zpráv, a to jak SMS zpráv, tak i z různých komunikačních aplikací. Nasnímáním QR kódu z displeje hodinek můžete také na svůj smartphone stáhnout aplikaci Aligator Watch, ve které můžete sledovat údaje, týkající se vašeho pohybu, cyklu, spánku, nastavit si nejrůznější cíle nebo sledovat váš pokrok ve fitness aktivitách. Čeština v uživatelském rozhraní hodinek byla zcela bezchybná, aplikace Aligator Watch je k dispozici pro platformy iOS i Android.

Závěrem

Hodinky Aligator mě zatím nikdy nezklamaly, a výjimku v tomto směru netvoří ani nové Aligator Watch Grace. Vše funguje tak, jak má. Hodinky jsou opravdu velice lehké a příjemně se nosí celý den, ráda bych vyzdvihla také velmi dobrou výdrž baterie. Ovládání hodinek pro mě bylo jednoduché, rychlé, a ihned jsem si na něj zvykla. Jednotlivé aplikace fungovaly skvěle a spolehlivě, bez problémů fungovaly také notifikace. Aligator Watch Grace jsou zkrátka dalším důkazem toho, že i za příjemnou cenu lze nabídnout dobrou kvalitu, spolehlivost a funkčnost.

Hodinky Aligator Watch Grace zakoupíte zde.

Související články

Dnes nejčtenější

.