Zavřít reklamu

Před pár desítkami hodin vydaný firmware pro MagSafe Battery Pack nebo chcete-li přídavnou MagSafe baterii nakonec přinesl mnohem zajímavější věc, než jen pouhé opravy chyb, které mohly produkty z hlediska funkčnosti omezovat. Kalifornský gigant totiž v jednom ze svých podpůrných dokumentů prozradil, že po aktualizaci firmware na 2.7.b.0 se zvýší rychlost nabíjení, jelikož místo 5W využívaných doposud bude využíváno 7,5W, což je maximum, které iPhony při běžném bezdrátovém nabíjení podporují. 

Právě extrémně nízká rychlost byla jedním z nejkritizovanějších aspektů Battery Packu po jeho představení. Mnozí testeři se totiž setkali dokonce i s tím, že se i při připojení tohoto příslušenství k iPhonu neustále vybíjel, byť pomaleji než bez něj. Když jej pak aktivně nevyužívali, nabíjení probíhalo extrémně pomalu, kvůli čemuž tak byla využitelnost tohoto produktu dost diskutabilní. Nynější navýšení na 7,5W však znamená, že se Battery Pack rázem vyrovná standardním bezdrátovým nabíječkám, což by mělo například v případě iPhonu 13 Pro Max znamenat nabití z 0 na 100 % zhruba za 3 hodiny namísto zhruba 4,5. Battery Pack by se tak díky tomu mohl stát rázem uživatelsky oblíbenější, byť je třeba stále brát v potaz, že vyjma rychlosti nabíjení doplácel i na svou malou kapacitu a především pak cenu. Apple jej totiž prodává za 2890 Kč, což je v porovnání s typově stejnými produkty konkurence mnohdy i několikanásobně více. 

Aby bylo možné 7,5W iPhony 12 (Pro) či 13 (Pro) nabíjet, je třeba firmware Battery Packu zaktualizovat na verzi 2.7.b.0. Bohužel, proces aktualizace je u tohoto produktu nastavený stejně jako je tomu v případě AirPods, což jinými slovy znamená, že jej tak úplně nemáte pod palcem, jelikož vše probíhá automaticky. Aby byl nicméně aktualizační proces zahájen, je třeba mít Battery Pack připojený k iPhonu a samozřejmě nabitý. 

Související články

Dnes nejčtenější

.