Zavřít reklamu

Je tomu jen pár dní, co svět obletěly zprávy o tom, že Apple chystá novou předplatnou službu, v rámci které bude nabízet svůj hardware – konkrétně pak zprvu iPhony a iPady. Ačkoliv mnozí jablíčkáři informace o novince přijali s nelibostí, jelikož si nedokáží představit, že budou kromě služeb platit za pronájem hardwaru, analytici jsou jiného názoru. 

Z analýzy přední analytické společnosti CIRP jasně vyplývá, že spuštění předplatné služby na iPhony a iPady je pro Apple nevyhnutelný krok, který pro něj bude praktiky 100% znamenat úspěch. Důvod je přitom poměrně jednoduchý. Jablíčkáři jsou zkrátka již zvyklí předplatná využívat ve velké míře, takže pro ně nebude problém “přihodit” peníze navíc za to, aby měli přístup i k hardwaru – tím spíš, když bude možné tímto způsobem získat nejnovější produkty za přívětivých podmínek. 

Kromě návyku uživatelů na využívání předplatného naznačuje úspěch chystaného hardwarového předplatného Applu mimo jiné i fakt, že zhruba polovina jablíčkářů, kteří byli v rámci průzkumu CIRP osloveni, mají iPhone buď na splátky, nebo v rámci tarifu, který je svým způsobem taktéž předplatným. Ve výsledku jsou tedy na měsíční placení za svůj telefon zvyklí a pokud jim bude Apple schopen nabídnout zajímavé bonusy, proč jeho službu využít, je reálné, že na ni přejde spousta uživatelů. Záležet však bude samozřejmě jak na bonusech například ve formě služeb zahrnutých do předplatného, tak i na jeho celkové výši. Jelikož je ale celý projekt ještě v plenkách. je předčasné předbíhat. 

Související články

Dnes nejčtenější

.