Zavřít reklamu

Máte-li rádi srovnávací fototesty, v nadcházejících řádcích a zejména pak galeriích si přijdete na své. Čerstvě představený iPhone SE 3 jsme totiž vzali na víkendovou procházku, v jejím rámci jsme jej porovnali s loni na podzim představeným iPhonem 13 mini, který bude pravděpodobně zároveň jedním z jeho největších konkurentů při výběru kompaktního iPhonu. Jak tedy toto srovnání dopadlo? 

Aby bylo srovnání smysluplné, fotili jsme u iPhonu 13 mini na širokoúhlý objektiv, jelikož SE 3 disponuje jen a pouze tím. Zatímco u něj má však clonu f/1,8, u iPhonu 13 mini je k dispozici objektiv s o poznání lepším clonovým číslem f/1,6. Díky tomu je tak tento o půl roku schopný fotit kvalitnější fotky například při horších světelných podmínek, což u něj rozhodně potěší. Kromě lepšího clonového čísla pak nabízí 13 mini třeba i noční režim nebo třeba ultraširokoúhlý objektiv s clonou f/2,4, díky kterému je telefon schopen dvojnásobného optického oddálení. Nicméně ve všech ostatních aspektech je 13 mini s iPhonem SE 3 papírově shodný. Papírové specifikace jsou však jedna věc a realita věc druhá a mnohdy poměrně překvapivá – ať už v pozitivním či negativním smyslu. Jak tedy telefony v přímém srovnání fotí? 

iPhone 13 mini foto iPhone 13 mini foto venku 30
iPhone 13 mini
iPhone SE 3 foto iPhone SE 3 foto venku 27
iPhone SE 3
iPhone 13 mini foto iPhone 13 mini foto venku 31
iPhone 13 mini
iPhone SE 3 foto iPhone SE 3 foto venku 28
iPhone SE 3
iPhone 13 mini foto iPhone 13 mini foto venku 5
iPhone 13 mini
iPhone SE 3 foto iPhone SE 3 foto venku 5
iPhone SE 3
iPhone 13 mini foto iPhone 13 mini foto venku 10
iPhone 13 mini
iPhone SE 3 foto iPhone SE 3 foto venku 9
iPhone SE 3
iPhone 13 mini foto venku 27 iPhone 13 mini foto venku 27
iPhone 13 mini
iPhone SE 3 foto iPhone SE 3 foto venku 24
iPhone SE 3

Kromě „posuvníkových“ srovnání se můžete na fotky z iPhonů SE 3 a 13 mini podívat i v galeriích níže. Fotky v nich jsou seřazeny v obou případech shodně, aby bylo jejich srovnávání co nejpřívětivější. Všechny fotky byly foceny vždy v jednu chvíli ze +- stejného místa (nepočítáme-li odchylku způsobenou držákem telefonů a tedy i nutností určitého natočení každého z ramen).

Tak co, jaký máte na fotografie z iPhonů SE 3 a 13 mini názor? Zdá se vám, že je mezi nimi propastný rozdíl, nebo naopak nejsou rozdíly až tak výrazné, přestože od sebe dělí oba telefony v základu 7500 Kč, což jsou zhruba dvě třetiny ceny nového iPhonu SE 3? Svůj názor nám napište do komentářů pod tento článek stejně jako třeba návrh na další fototest, který by vás zajímal. Pokud bude v našich silách provést, rádi vám jej přineseme.

iPhone SE 3 na Alze seženete zde

Související články

Dnes nejčtenější

.