Zavřít reklamu

Počínaje dnešním dnem začal Apple ve světě prodávat v pořadí již třetí generaci iPhonu SE. Není proto žádným překvapením, že si její start nenechali ujít ani mnozí analytici, kteří začali předpovídat její prodejní úspěšnost. A jak se zdá, ta by měla být více než dobrá. 

Že se budou iPhony SE 3 prodávat dobře jsme slyšeli od celé řady analytiků již v minulosti a nyní jsme se dočkali potvrzení od dalších dvou špiček svého oboru spolupracujících s portálem DigiTimes. Ti se konkrétně nechali slyšet, že hlavní zbraní nového SE 3 má být jeho podpora 5G v kombinaci s cenou, díky čemuž jej má být Apple schopný jen letos prodat zhruba 30 milionů kusů. V nadcházejících letech sice bude zájem o telefon upadat, nicméně díky podpoře 5G se bude jevit stále jako velmi zajímavá volba do moderní doby, díky čemuž se tak prodejně zcela určitě neztratí.  

Je poměrně zajímavé, že zatímco v předešlých letech musel Apple vsázet u svých iPhonů zejména na jejich klady, kterými se snažil přesvědčit společnost ke koupi, v současnosti dost záleží i na okolním světě a zejména pak tom, jak rychle budou operátoři budovat 5G infrastrukturu, která přiměje uživatele hojně na sítě páté generace migrovat. Pokud se je ve světě podaří budovat rychle, může nakonec Apple slavit daleko větší prodeje než v současnosti doufá. Naopak pokud by se jejich rozvoj z jakéhokoliv důvodu zadrhl, Applu nezbude nic jiného než se smířit s tím, že prodejně 5G modely holt až tak nepotáhnou. 

Související články

Dnes nejčtenější

.