Zavřít reklamu

Přestože se zraky mnoha jablíčkářů upínají v současnosti spíš k prvním hardwarovým novinkám pro letošek, které Apple představil teprve na začátku minulého týdne, spousty fanoušků Applu už nadšeně vyhlíží iPhony 14 chystané na letošní podzim. Jejich vývoj měl totiž být již dokončen a na řadě je tak nyní testování, které by mohlo díky únikům informací o těchto telefonech leccos odhalit. A právě s pár zajímavými odhaleními přispěchaly před pár hodinami i v minulosti velmi přesné zdroje. 

Zřejmě tou nejzajímavější informací, kterou zdroje 9to5mac prozradily, je změna délky nebo chcete-li výšky iPhonů 14 Pro a Pro Max a to z důvodu nasazení průstřelů v displeji namísto dosavadního výřezu. Nemá se nicméně jednat o žádný výrazný skok, nýbrž o drobnost zapříčiněnou nasazením mírně jiného předního senzorového a kamerového systému, který si u telefonu vyžádá zřejmě o něco více prostoru. Nemusíte se tedy bát toho, že by novinky oproti nynější generaci iPhonů jakkoliv výrazněji nabobtnaly. 

Další informace, které zdroje 9to5mac vynesly už jsou spíše potvrzením dřívějších spekulací a to jak z předešlých týdnů, tak ve výsledku i let. Dočkali jsme se totiž například potvrzení ukončení řady mini, která bude nahrazena 6,7” iPhonem 14 Max, dále pak nasazení dvou typů procesoru dle jednotlivých řad, kdy levnější iPhony mají dostat A15 BIonic (či jeho mírně vylepšenou verzi) a dražší Pro pak A16 Bionic. Libujete-li si v kódových označeních chystaných produktů, vězte, že iPhone 13 je vyvíjen pod kódem D27, 14 Max pod D28, 14 Pro pod D73 a 14 Pro Max pod D74. 

Poslední zajímavější informací od zdrojů je pokračující vývoj podpory satelitní komunikace mezi iPhony, o které se však hovořilo již v loňském roce, avšak nakonec se této vychytávky iPhony nedočkaly. Ani letos není její nasazení podle dostupných informací jisté, byť má mít Apple v současnosti k dispozici několik modelů, které jsou schopny skrze satelitní spojení komunikovat přes textové zprávy. Funkce však může být nakonec omezena jen pro kontaktování záchranných složek, tudíž nemá zatím smysl z její existence příliš jásat. Jasno o ní budeme mít – ostatně jako o všem ostatním – stejně až letos na podzim. 

Související články

Dnes nejčtenější

.