Zavřít reklamu

Zdá se, že procesorová strategie Applu u jeho čipů řady Silicon by mohla být ve své podstatě extrémně jednoduchou záležitostí. Z uniklých informací, které se podařily získat poměrně přesnému leakerovi Majin Bu, totiž vyplývá, že má Apple v plánu u chystaného Macu Pro, respektive procesoru pro něj, využít stejnou strategii jako u Macu Studio a jeho čipu M1 Ultra. 

Zdroje leakera tvrdí konkrétně to, že Apple hodlá pro potřeby Macu Pro spojit dva procesory M1 Ultra, díky čemuž bychom se tak měli dočkat procesorových řešení se 40 CPU jádry a 128 GPU jádry. Pro spojení nicméně nemůže být využita “jen” technologie UltraFusion, kterou využívá Apple u spojení čipů M1 Max, a proto je v současnosti vyvíjena technologie propracovanější, která umožní využít propojené procesory na maximum a to i včetně RAM paměti.

Kdy přesně nová generace Macu Pro se spojenými čipsety Apple Silicon dorazí není v tuto chvíli bohužel zcela jasné. V úvahu totiž připadá jak červnové WWDC, tak i podzim a některé z Keynotes, které v jeho průběhu proběhnou. Dle zdrojů se tak má sice stát až na podzim, nicméně plány Applu se mohou velmi rychle změnit v závislosti na tom, jak úspěšný bude u dokončování tohoto stroje. 

Související články

Dnes nejčtenější

.