Zavřít reklamu

To, co se jevilo od úterka jako velmi pravděpodobná věc, se před pár hodinami stalo díky prvním záznamům nového iPhonu SE 3 ve výkonnostním testu Geekbench realitou. Řeč je konkrétně o výkonu novinky, který je téměř totožný a který tedy novince zajišťuje perfektní plynulost. 

iPhone SE 3. generace vystupuje v databázích Geekbench konkrétně jako iPhone 14,6. Na test jednoho jádra dosáhl skóre 1695 bodů, zatímco v testu více jader to bylo 4021 bodů. Co se pak týče iPhonu 13, ten dosahuje v testu jednoho jádra průměrně kolem 1670 bodů a v testu více jader 4481 bodů, což je sice na první pohled mírně více, ale je třeba si uvědomit, že jednak iPhone SE 3 běží na dosud nevydaném iOS, který může výkonem iPhonu 13 zahýbat na úroveň SE 3 a jednak jsou benchmarkové testy vždy svým způsobem nepřesné, jelikož skóre z nich se pohybuje v určitém (třeba klidně právě čtyřsetbodovém) intervalu nahoru a dolů. Je proto takřka 100% jisté, že iPhone SE 3 poběží stejně plynule jako iPhone 13, přičemž stejně kvalitně bude zvládat i veškeré multitaskingové úlohy a tak podobně. 

Nové iPhony SE 3 bude možné předobjednat od zítřejší 14. hodiny a to spolu s čerstvě představenými iPady Air 5. Na pulty obchodů se pak oficiálně začnou dostávat počínaje pátkem 18. března od rána, stejně jako tomu bude u Maců Studio a Apple Studio Displayů. Jak oblíbené mezi uživateli všechny novinky budou sice ukáže až čas, minimálně iPhone SE však vzbuzuje mezi nimi alespoň podle diskuzních fór rozporuplné reakce. 

Související články

Dnes nejčtenější

.