Zavřít reklamu

iPhony jsou dlouhodobě vnímány jakožto poměrně drahé telefony. Jak se však nyní podle zdrojů velmi dobře informovaného reportéra Marka Gurmana z Bloombergu zdá, toto “pravidlo” vezme zřejmě brzy za své. Kalifornský gigant má totiž dle všeho v plánu rozmetat svou stávající strategii na kopytech startem prodejů nejlevnějšího iPhonu ve své historii. O novinku se však tak úplně jednat nebude. 

V první polovině března má Apple světu představit novou generaci iPhonu SE s podporou 5G sítí. Jelikož však bude 5G de facto jedinou větší novinkou tohoto modelu a například design zůstane stejný jako u SE 2 z roku 2020, nemůže SE 3 prodávat Apple dráž než tomu bylo u SE 2. Podle Gurmana se však zároveň nechce zbavit SE 2, jelikož to mnoha lidem stále naprosto dostačuje – tím spíš, když 5G sítě stále nejsou ve světě až tak rozšířené. Ve své nabídce tak hodlá údajně tento model zachovat a to za mnohem atraktivnější cenu než je tomu nyní. Počítat má konkrétně s cenovkou 199 dolarů za základní model, což je mimochodem stejná cena, kterou si účtuje i za Apple TV 4K se 64GB úložištěm. Pokud bychom tento “přepočet” převedli na české koruny, zjistili bychom, že iPhone SE 2 by se mohl prodávat teoreticky za pouhopouhých 5590 Kč, jelikož právě tolik tu stojí Apple TV 4K 64GB.

Pokud se slova Gurmanových zdrojů naplní a SE 2 skutečně zůstane v nabídce Applu za podobnou cenu, znamenat to bude jediné – útok na rozvojové trhy a na uživatele, kteří nemají zájem do telefonu investovat příliš velké peníze. Pokud se právě tyto skupiny podaří Applu oslovit, zajistí si potenciální zákazníky svých služeb, které mu generují čím dál větší peníze a ve výsledku se mu tedy vstup na levný mobilní trh vyplatí extrémním způsobem. Zda se ale tak skutečně stane ukáže až čas. 

iPhone SE lze zakoupit například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.