Zavřít reklamu

Nejen nadšení doprovázelo loňské vydání iPadu mini 6 se zbrusu novým designem. Mnozí uživatelé, kteří se pro jeho pořízení rozhodli, jej totiž záhy začali kritizovat za nejrůznější softwarové i hardwarové nedodělky, které úroveň produktu sráží. Spousty z nich sice dokázal Apple softwarově opravit, jeden z nejpalčivějších problémů ve formě “želé” displeje, který se projevoval při scrollování rychlejším pohybem jedné strany než druhé, však označil za vlastnost displeje a už se tím dále nechtěl zabývat. Jak se však nyní zdá, zabývat se tím nakonec bude přeci jen muset i nadále. 

Přestože si “želé” efektu displeje lze všimnout primárně jen při zpomalených záběrech rychlého scrollování, někteří majitelé iPadů mini 6 zejména z USA nabyli přesvědčení, že se jedná o naprosto neakceptovatelnou vadu a Apple se proto rozhodli vyzvat v soudním klání. Žalují jej konkrétně za to, že kvůli vadě displeje je zobrazovaný obsah na něm mnohdy rozmazaný a zdeformovaný, kvůli čemuž je celé zařízení nepoužitelné a nelze jej tedy využívat třeba ani jako grafický tablet. Někteří žalobci pak šli ještě dál, když uvedli, že kvůli “želé” efektu displeje mají zdravotní problémy ve formě nevolnosti, zvracení či migrén.

Cíl nespokojených jablíčkářů u soudu je naprosto jasný – získat od Applu odškodné za potenciální újmu na zdraví, ale taktéž za podvod, klamavou reklamu a dalších pár věcí, které v souvislosti s iPadem mini shledávají. Jak celý soudní spor dopadne si sice budeme muset ještě pár týdnů či měsíců počkat, ale už nyní lze říci, že má Apple v ruce poměrně silnou zbraň ve formě argumentu, že typově stejný displej využívá i na iPadech Air či Pro, na které si nikdo předtím nestěžoval. Bude tedy velmi zajímavé sledovat, jak se s celou záležitostí soud popasuje. 

Dnes nejčtenější

.