Zavřít reklamu

Pokud vlastníte nějaké novější vozidlo, tak je velice pravděpodobné, že jeho infotainment podporuje CarPlay. Pro ty méně znalé je CarPlay jakási jablečná nadstavba původního systému vozidla. Díky CarPlay můžete svým způsobem zrcadlit iPhone na obrazovku vozidla s tím, že následně můžete využívat aplikace pro navigaci, přehrávání hudby, předčítání zpráv apod. Každý jablíčkář má CarPlay jednoduše rád a není se čemu divit. Aby se na displeji vozidla rozhraní CarPlay objevilo, tak stačí, abyste pomocí USB – Lightning kabelu (u nejnovějších aut už bezdrátově) propojili vozidlo a odemčený iPhone.

Jak na iPhone aktivovat CarPlay

Pravdou ale je, že ne ve všech případech se propojení podaří. Nejčastěji se stává, že uživatelé iPhone s vozidlem propojí, ale jednoduše se nic nestane. V případě, že jste se ocitli v takové situaci a nevíte, jak postupovat dál, tak je ve většině případech postup velmi jednoduchý. Aby CarPlay mohlo fungovat, tak je na iPhonu nutné mít aktivní Siri, což někteří uživatelé jednoduše nemají, jelikož ji nepoužívají. Postup pro aktivaci Siri, aby bylo možné využívat CarPlay, je následující:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak sjeďte níže, a to až k sekci Siri a hledání, kterou otevřete.
  • Následně je nutné, abyste prvně v horní části obrazovky aktivovali funkce Čekat na vyslovení „Hey Siri“.
  • Pak si projděte průvodcem, prostřednictvím kterého Siri a vyvolávací „Hey Siri“ nastavíte.
  • Nakonec, po nastavení, ještě pomocí přepínače aktivujte Povolit Siri při uzamčení.

Pomocí výše uvedeného způsobu jste úspěšně rozchodili Siri. Nyní, pokud se pokusíte iPhone s vozidlem propojit, tak už by se mělo rozhraní CarPlay zobrazit. Pokud se nezobrazí, tak zkontrolujte, zdali využíváte funkční kabel, zároveň můžete vyzkoušet jiný konektor USB, pokud jich má vozidlo více. Jestliže se ani poté nepodaří CarPlay rozchodit, tak se ještě ujistěte, zdali vaše vozidlo vůbec CarPlay umí, a zdali je k dispozici. Některé automobilky si totiž za zpřístupnění CarPlay berou poplatky. Celý proces aktivace se provádí u vašeho prodejce, popřípadě v autorizovaném servise – jedná se například o vozy BMW. Samozřejmě ale mnoho automobilek má CarPlay k dispozici zdarma bez jakýchkoliv poplatků, například Ford.

Dnes nejčtenější

.