Zavřít reklamu

Stát v čele nejúspěšnější technologické firmy světa se rozhodně vyplatí. Své by o tom mohl vyprávět šéf Applu Tim Cook, který si za minulý rok podle dokumentu předloženého kalifornským gigantem americké komisi pro cenné papíry a burzy přišel na pořádný balík peněz. Vydělat měl v roce 2021 zhruba 98,7 milionů dolarů.

Stejně jako v předešlých letech, i v roce 2021 byl základní plat Tima Cooka nastaven na 3 miliony dolarů za rok s tím, že dalších 12 milionů mu bylo vyplaceno díky splnění cílů společnosti. O jaké přesně milníky se jednalo sice papíry neprozrazují, ale vzhledem k tomu, jak úspěšný Apple v loňském roce byl se dá s trochou nadsázky říci, že Cook zřejmě splnil cokoliv, co mu bylo zadáno. Suverénně největší část jeho přijmu tvořily opět akcie, které od společnosti obdržel – ty totiž mají hodnotu zhruba 82,3 milionů dolarů s tím, že velmi pravděpodobně budou ještě růst. Zbylý 1,4 milion pak byl Cookovi vyplacen na nejrůznějších náhradách a tak podobně.

Ačkoliv jsou peníze, které si Cook za loňský rok v čele Applu vydělal naprosto neuvěřitelné, pravdou je, že sám Tim z nich velmi pravděpodobně příliš velkou radost nemá – respektive ne takovou, jakou byste asi čekali. V minulosti se totiž nechal již mnohokrát slyšet, že veškeré peníze, které za svou kariéru vydělá, věnuje na dobročinné účely, jelikož je mu zhýralý milionářský život cizí.

Dnes nejčtenější

.