Zavřít reklamu

Jak radí odborníci, je samozřejmě vhodné mít na každém účtu jiné heslo. Když by se někdo například dostal k databázi hesel ze sociální sítě Facebook, nemusíte se obávat, že má tím pádem přístup ke všem vašim účtům. Změna hesla není samozřejmě nutností, ovšem sami zvažte, jaké hesla používáte na všech možných i nemožných účtech, obzvláště na těch, které jste začali používat ještě v době, kdy byl internet v plenkách. Zkuste si tedy projít všechny své účtu a nastavte na nich nová hesla.

Hesla volte taková, která kombinují číslice a písmena. Pokud máte problém zapamatovat si podobná hesla a nechcete používat aplikace typu 1Password, pak je nejvhodnější kombinací nějaké slovo, doplněné o číselnou řadu. Takové heslo je bezpečné a přitom snadno zapamatovatelné. Snažte se však použít slovo a čísla, která pro vás nejsou ničím charakteristická. Pokud například hrajete fotbal a dáte si heslo ve kterém zkombinujete své jméno s číslem na dresu, není to zrovna ideální řešení. Naopak si vymyslete sami pro sebe nějakou kombinaci čísel a písmen, která pro vás není ničím charakteristická.

Tento článek nemá za snahu nikoho nutit ke změně hesla, pokud jste přesvědčeni, že používáte heslo, které nikdo ve vašem okolí neuhodne, pak jej samozřejmě používejte dál. Zkuste se však zamyslet, zda některá hesla, která používáte není skutečně velmi snadné uhádnout. S útokem na serverovou databázi neuděláte nic a pokud by se útočníkovi podařilo zašifrované soubory s loginy uživatelů rozluštit, je pak zcela jedno jaké heslo používáte. Změna hesla však dokáže chránit vaše data především proti lidem, kteří vás znají a chtějí ovládnout váš, konkrétní účet.

1password na iphonu x

Dnes nejčtenější

.