Zavřít reklamu

Operační systém iOS, popřípadě jeho „bratr“ iPadOS, je velice těžké jakýmkoliv způsobem napadnout a hacknout. To ale rozhodně neznamená, že je celý systém proti hackutí 100% odolný. Tento fakt se nám potvrdil i u nedávno vydaného jailbreaku pro iOS 13, který je k dispozici na všechny iPhony, a to až po model X. Stačilo objevit malou skulinku, pomocí které už se vývojáři dostali do celého systému a jailbreak byl rázem na světě. Pokud vás zajímá, jakým způsobem si můžete zkontrolovat, zdali váš iPhone není náhodou hacknutý, tak jste tady naprosto správně. Ukážeme si, jakou aplikaci můžete pro detekci hackutného zařízení využít, a jak s ní pracovat.

Jak zjistit, zdali je váš iPhone hacknutý

Aplikace, která vám dokáže říci, zdali je váš iPhone hacknutý, se nazývá iVerify. Tato aplikace se nestará o detekování hacku jako takového, ale namísto toho sleduje procesy vašeho iPhonu a hledá nějakou anomálii a „vedlejší účinky“, které hackutí často způsobuje. Vzhledem k tomu, že všechny aplikace v iOS a iPadOS jsou v sandboxu (tzn. nemohou spolu přímo komunikovat), tak iVerify „hlídá“ skulinky, přes které by k přenosu dat mezi aplikacemi mohlo dojít. Pokud aplikace zaznamená nějaké nezvyklé chování, tak uživatele automaticky upozorní a zašle mu URL adresu, kde najde veškeré detaily, které potřebuje. Kromě toho zašle zprávu také vývojářům aplikace iVerify, kteří se starají o další prozkoumání této chyby.

Ovládání aplikace iVerify je velmi jednoduché – stačí ji pouze nainstalovat, a to je celý postup. Pokud iVerify identifikuje nějaké zvláštní chování, tak vám to ihned oznámí. Kromě toho si v aplikaci můžete zobrazit základní tipy, pomocí kterých své zařízení můžete 100% chránit proti útokům. K dispozici je několik záložek, ve kterých se vždy dozvíte, co musíte pro zlepšení bezpečnosti udělat. Aplikace iVerify je v App Storu k dispozici za 129 korun. Pokud by se vám každopádně aplikace nelíbila, tak můžete využít vrácení peněz do 14 dnů od zakoupení.

Dnes nejčtenější

.