Zavřít reklamu

Čas od času se každý může setkat se situací, kdy na interním úložišti nemá dostatek místa. To platí o to více u základních Maců, které sice nabízejí superrychlé SSD, avšak s relativně nízkou kapacitou. Nalijme si čistého vína – 256 GB je v roce 2021 jednoduše žalostně málo. Tento problém má naštěstí hned několik elegantních řešení.

Bezesporu největší pozornosti se dostává cloudu, kdy svá data ukládáte v zabezpečené podobě na internet (například iCloud nebo Google Disk). V takovém případě jste ale závislí na internetovém připojení a přenášení rozsáhlého objemu dat může dát časově zabrat. Ačkoliv v cloudu možná leží budoucnost, tak i přesto se jako podstatně osvědčenější a oblíbenější možnost nabízí externí úložiště. V dnešní době jsou navíc k dispozici nepředstavitelně rychlé externí SSD disky, díky kterým získáváte nejen úložiště navíc, ale zároveň data můžete pohodlně přenášet z jednoho zařízení na druhé, a to doslova lusknutím prstu. Pojďme se tedy podívat na nejlepší dárky pro jablíčkáře, kteří vyžadují extrémně rychlé úložiště.

SanDisk Portable SSD

Pokud vám jde o kvalitu za dostupnou cenu, pak není třeba nad ničím přemýšlet. Jako perfektní řešení se totiž nabízí řada SanDisk Portable SSD, která kombinuje vysoké přenosové rychlosti, ikonický design a perfektní ceny. Tento externí disk nabízí připojení prostřednictvím univerzálního standardu USB-C s rozhraním USB 3.2 Gen 2, díky čemuž rychlost čtení dosahuje až 520 MB/s. Disk se navíc pyšní relativně malým tělem kompaktních rozměrů, kdy se hravě vleze například do kapsy nebo batohu. Potěšit navíc dokáže i praktické pogumování rámečků a odolnost vůči vodě a prachu dle stupně krytí IP55. SanDisk Portable SSD v nabídce výrobce figuruje jakožto základní model pro uživatele, kteří chtějí rychlý disk kompaktních rozměrů, avšak nepotřebují převratné přenosové rychlosti. K dispozici je proto ve verzi s 480GB, 1TB a 2TB úložištěm.

SanDisk Portable SSD zakoupíte zde

SanDisk Extreme Portable SSD V2

Pokud ale hledáte něco lepšího a rychlejšího, pak by se vaše pohledy měly jednoznačně upnout na řadu SanDisk Extreme Portabel SSD V2. Ačkoliv po stránce designu jde vidět rozdíl jen ve výřezu, tak uvnitř disku se nachází hromada změn. Tyto kousky totiž primárně cílí především na tvůrce obsahu. Mezi ně se tak mohou zařadit například amatérští fotografové, cestovatelé, tvůrci videí, bloggeři či YouTubeři, anebo lidé, kteří častokrát cestují mezi kanceláří a domovem a potřebují si komfortně ukládat svá data.

SanDisk Extreme Portable SSD V2 se opět připojuje prostřednictvím USB-C, avšak tentokrát s rozhraním NVMe, díky čemuž nabízí podstatně větší rychlost. Zatímco rychlost zápisu dosahuje až 1000 MB/s, tak rychlost čtení dokonce až 1050 MB/s. Díky své odolnosti vůči vodě a prachu (IP55) je tak skvělou možností pro již zmiňované cestovatele či třeba studenty. K dostání je ve verzi s kapacitou úložiště 500 GB, 2 TB a 4 TB.

SanDisk Extreme Portable SSD V2 zakoupíte zde

SanDisk Extreme Pro Portable V2

Co když ale ani rychlost v podobě 1 GB/s nestačí? V takovém případě se nabízí vrcholná řada od značky SanDisk s pojmenováním Extreme Pro Portable V2. Již při pohledu na její specifikace je navíc jasné, že v tomto případě výrobce cílí na profesionální fotografy a tvůrce videí, nebo majitele dronů. Právě profesionální fotografie a videa totiž dokážou zabrat nepředstavitelně moc úložiště, kvůli čemuž je nutné, aby se s danými soubory dalo i rychle pracovat. Tento disk se samozřejmě také připojuje skrze univerzální port USB-C a nabízí rozhraní NVMe. Jeho rychlost čtení i zápisu však dosahuje dvojnásobných hodnot, respektive 2000 MB/s, díky čemuž tak znatelně překračuje možnosti zmiňovaných externích SSD disků.

SanDisk Extreme Pro Portable V2

Ačkoliv model SanDisk Extreme Pro Portable V2 na první pohled vypadá stejně, tak i přesto bychom na jeho těle našli nějaké odlišnosti. Jelikož se jedná o vrcholnou řadu, tak výrobce vsadil na kombinaci kovaného hliníku a silikonu. Díky tomu disk působí nejen odolně, ale zároveň i luxusně. K dispozici je pak s 1TB, 2TB a 4TB úložištěm.

SanDisk Extreme Pro Portable V2 zakoupíte zde

WD My Passport SSD

V závěru ještě nesmíme zapomenout zmínit povedený externí disk WD My Passport SSD. Jedná se o perfektní model v poměru cena/výkon, který za málo peněz nabízí spoustu muziky. Opět se připojuje skrze USB-C s rozhraním NVMe, díky čemuž nabízí rychlost čtení až 1050 MB/s a rychlost zápisu až 1000 MB/s. Potěšit navíc dokáže jeho stylové provedení v kovovém těle a možnost zašifrování dat uživatele. Pokud tedy hledáte disk pro případné pracovní použití, určitě byste tento model měli přinejmenším zvážit. K dispozici je pak ve verzi s 500GB, 1TB a 2TB úložištěm, přičemž si zároveň můžete vybrat i ze čtyř barevných provedení. Disk je k dostání v červené, modré, šedé a zlaté barvě.

WD My Passport SSD zakoupíte zde

Dnes nejčtenější

.