Zavřít reklamu

Nevídaný pohled se v těchto dnech naskýtá lidem procházejícím kolem tureckých Apple Storů. Před těmi totiž stojí davy naštvaných jablíčkářů, kteří do nich přišli s vidinou koupě nových Apple produktů, ale byli tamními zaměstnanci odmítnuti. Kalifornský gigant totiž zastavil před pár desítkami hodin v zemi prodeje svého zboží. 

Důvodem zastavení prodeje Apple produktů v Turecku je podle dostupných informací výrazný propad tamní měny vůči dolaru, kvůli kterému tak již nemá pro Apple smysl v zemi své zboží prodávat za ceny, které tam byly doposud nastaveny. Proces přecenění je však zřejmě na delší dobu, kvůli čemuž přistoupil Apple k poměrně razantnímu kroku právě ve formě zastavení prodejů a to jak těch online, tak i těch přes kamenné pobočky. Ty jsou sice i nadále otevřené, ale jen pro zákazníky vyžadující servis či konzultace. Níže se můžete sami podívat na fotky zachycené portálem macReports.

Bude extrémně zajímavé sledovat, jak se situace v Turecku v následujících týdnech vyvine, jelikož problémy s inflací a propadem hodnoty domácí měny nemají problémy jen tam. Chování Applu na jeho území se tak bude dát brát jako pomyslný precedens – tedy něco, s čím lze počítat v případě, že podobná situace nastane i v jiné zemi. Dočkat se můžeme jak rychlého řešení ve formě přecenění produktů a obnovení prodeje, tak i vyčkávání Applu na zlepšení tamní ekonomiky, což však může být záležitostí klidně i na několik měsíců, v horším případě pak let. 

Související články

Dnes nejčtenější

.