Zavřít reklamu

Vánoce se nezadržitelně blíží, což si velmi dobře uvědomuje i Apple. Před pár hodinami proto spustil (poměrně překvapivě vzhledem k jeho nedávnému přiznání, že jeho skladové zásoby jsou nevalné) na svém Online Storu svou tradiční vánoční sekci nebo chcete-li vánočního rádce, ve které se snaží své produkty prezentovat jakožto ty nejideálnější vánoční dárky. Jak ji pojal letos?

Apple vánoční rádce

Pokud na vánoční stránce Online Storu očekáváte tradiční vánoční výzdobu, na kterou Apple vsázel zhruba ještě před třemi lety, musíme vás zklamat. Letos totiž stránku vyzdobil stejně jako loni či předloni o poznání komorněji a nebýt obligátního hesla “Ať jsou tohle svátky pro každého”, nad kterým září červené jablíčko převázané mašlí, zřejmě by vás asi ani nenapadlo, že se vlastně o vánoční sekci jedná. Veškerou vánoční výzdobu totiž tvoří různě poskládané Apple produkty do rádoby vánočních obrazců, což v člověku blížící se svátky tak úplně neevokuje.

Veškeré produkty, které jsou na nové stránce prezentovány, jsou na pultech obchodů již dlouhý týdny či měsíce, což je možná trošku škoda, jelikož tím přichází o pomyslný punc výjimečnosti vázaný právě na vánoční období. Pravdou nicméně je, že v souvislosti s Vánocemi Apple žádné exkluzivní vychytávky neukazoval ani v minulosti a proto jeho letošní „strategie“ absolutně nepřekvapí.Obecně pak lze říci, že letos se Apple snaží svou “vánoční masáží” nasměrovat uživatele na gravírování produktů, díky čemuž se z nich stanou skutečně osobité dárky. Ostatně, vygravírovat do povrchu produktů lze například různé vzkazy, které v případě, že jsou skutečně dobře zvolené, zajisté potěší. Na druhou stranu se musí majitel smířit s tím, že se takto upraveného zařízení zbaví jen horko těžko, popřípadě za cenu nižší než kdyby bylo zařízení bez gravírování.

Vánoční sekci na Online Storu Applu si můžete prohlédnout zde

Související články

Dnes nejčtenější

.