Zavřít reklamu

Již tento pátek odstartují v České republice prodeje nové generace Apple Watch. Ta sice mnoho nového oproti loňskému roku nepřinese, přesto se však dá očekávat, že minimálně v České republice na tom bude z hlediska prodejů velmi dobře. Relativně nedávno totiž spustil na našem území T-Mobile u Apple Watch podporu LTE, čímž tak posunul využitelnost hodinek na novou úroveň a mnohé jablíčkáře tím přiměl k přechodu. A právě ten bude zřejmě ve velkém prováděn na Series 7, které jsou s LTE díky implementaci softwarové klávesnice napříč systémem využitelnější než kterýkoliv dřívější model. Pokud jste však doufali, že využitelnější LTE u Series 7 přiměje zbylé dva tuzemské operátory k rychlému podpory této služby, musíme vás zklamat. 

V průběhu dnešního dopoledne jsme se rozhodli Vodafone a O₂ kontaktovat a položit jim skrze jejich podporu jednoduchou otázku a to sice, kdy mají v plánu spustit LTE u Apple Watch. V obou případech se totiž hojně spekulovalo nad tím, zda se tak nestane právě se startem prodejů Apple Watch Series 7, čímž by si operátoři zajistili, že od nich nebudou utíkat klienti ke konkurenčnímu T-Mobile. U O₂ se však s ničím podobným evidentně nepočítá a ani Vodafone zřejmě nemá v plánu LTE u Apple Watch v brzké době spustit. Níže naleznete konkrétní vyjádření obou operátorů. 

O₂

“Pokud vše půjde podle plánu, měli bychom mobilní služby v Apple Watch začít poskytovat na jaře příštího roku.”

Vodafone

“V plánu nasazení podpory určitě máme, ale zatím bohužel nemáme konkrétní datum. Prosím vás o trpělivost” 

Jste-li tedy klienty O₂ či Vodafone a lačníte-li po LTE u Apple Watch, dle všeho se čekání nevyhnete. V případě O₂ se bavíme minimálně o dobrém čtvrt roce, u Vodafone je sice nad termínem spuštění zatím ještě větší otazník, ale nezdá se, že by se tak mělo stát někdy v dohledné době. Kdyby tomu totiž tak být mělo, operátor by zcela určitě termín alespoň rámcově nastínil. Přeci jen, nyní už nemá smysl o něm mlžit, když nebude prvním, kdo jej v České republice nabídne. 

Apple Watch LTE můžete zakoupit zde

Související články

Dnes nejčtenější

.