Zavřít reklamu

Boj Applu proti neautorizovaným servisům nebere konce, ba právě naopak. iPhony 13 totiž přináší novinku, která tyto typy servisů zřejmě položí na lopatky ještě více. Zahraniční youtubeři specializující se na rozbory a opravy elektroniky totiž zjistili, že nové “třináctky” po rozpoznání neoriginálního displeje vyřadí z provozu jeden z nejdůležitějších prvků telefonu – konkrétně Face ID. 

Podobné “pastičky” na neautorizované servisy přidává Apple do svých produktů dlouhodobě. Vzpomenout lze třeba na deaktivaci ukazatele kapacity baterie či vyskakovací hlášky upozorňující na neoriginální displeje, čímž rozsah oprav neautorizovaných servisů postupně klesá. Podle youtuberů v čele s Phone Repair Guru je proto novinka ve formě neaktivního Face ID po výměně displeje svým způsobem jen dalším očekávaným krokem ze strany Applu. Youtubeři sice připouští, že při přenesení určitých čipů na neoriginální displej by mělo být Face ID i nadále funkční, ale jedním dechem dodávají, že se jedná o natolik komplikovanou záležitost, že se jí valná většina neautorizovaných servisů zcela určitě zabývat nebude a raději vyřadí možnost oprav z nabídky. 

Ačkoliv se může zdát na první pohled nová “past” na neautorizované servisy i jako kudla do zad běžným jablíčkářům, je potřeba vnímat tuto novinku z vícero úhlů. Pravdou sice je, že opravy iPhonů budou kvůli ní dražší, na druhou stranu však pomůže Applu zajistit to, že budou jeho uživatelé uspokojeni vždy těmi nejlepšími možnými díly na trhu (tedy originálními) spolu s profesionálním postupem opravy a následnou stoprocentní spolehlivostí. Ve výsledku je tak tato novinka spíše snahou o zkvalitnění Apple produktů jakožto většího celku. 

Související články

Dnes nejčtenější