Zavřít reklamu

Když loni Apple představil iPhony 12 s MagSafe konektorem, nejednoho jablíčkáře nadchnul možností nabíjet tyto modely až 15W bezdrátově, respektive s MagSafe nabíječkou. Záhy se nicméně ukázalo, že toto privilegium náleží jen iPhonům 12, 12 Pro a 12 Pro Max. Nejmenší z představených telefonů ve formě iPhonu 12 mini totiž podporuje jen 12W nabíjení. A tento nedostatek si iPhone mini přenesl i do letošního roku. 

Po více než týdnu od představení iPhonů 13 aktualizoval Apple konečně na svém Online Storu i stránky věnované příslušenství k nim – konkrétně pak ty, které ukázal již v loňském roce a s letošními modely jsou kompatibilní. A právě tím potvrdil, že v případě iPhonů 13 mini se budou muset jejich majitelé opět smířit “jen” s 12W bezdrátovým MagSafe nabíjením a to i přesto, že v telefonech naleznete větší baterie. Je tedy potřeba s tímto omezením počítat. 

Nové iPhony 13 a 13 Pro začal Apple oficiálně prodávat dnes úderem 8. hodiny ranní. Jako již tradičně je však novinek extrémní nedostatek a mnozí uživatelé si tak na ně budou muset počkat dlouhé týdny či v horším případě měsíce. Jediné relativně dobře dostupné modely jsou pak 13 mini, kterých hlásí prodejci vcelku slušné skladové zásoby. Naopak řada Pro a Pro Max se zdá být beznadějně vyprodaná na týdny dopředu. 

Související články

Dnes nejčtenější