Zavřít reklamu

Ačkoliv nedávno vydaný iOS 15 žádnými obřími porodními bolestmi, které by znemožňovaly jeho používání na iPhonech, netrpí, pár drobných neduhů u něj přeci jen nalezneme. Čím dál více jablíčkářů si stěžuje například na notifikaci indikující plné úložiště jejich telefonů, která se po instalaci nového updatu ukázala. Problém je v tom, že plné úložiště nemají. 

Stížnosti točící se kolem falešně plného úložiště se začaly objevovat hned v pondělí po vydání aktualizace. Zprvu se sice zdálo, že se jedná o problém velmi vzácný, podle internetových diskuzí a sociálních sítí jím však trpí poměrně velké množství jablíčkářů, které mezi sebou nespojuje kromě iPhonu zhola nic. Je totiž zcela jedno, zda mají iPhone 7 či 12 Pro Max, nebo zda mají v úložiště volných 10 nebo 50 GB – výsledek je pro všechny naprosto stejný – notifikace zobrazení v nastavení telefonu upozorňující na to, že je třeba promazat paměť s tím, že jakmile na ní uživatelé tapnou, jsou přesměrováni do správy úložiště telefonu, ve které vidí, že mají paměti na rozdávání. 

Apple již o problému ví a na některé stížnosti se již dokonce i snažil reagovat na svém oficiálním fóru radou, že mají uživatelé své telefony restartovat. Tato rada se však záhy ukázala jako zbytečná, jelikož od problémů uživatelům nepomohla. V tuto chvíli tak nezbývá nic jiného než čekat na první opravný update, který by mohl dorazit v řádu dní. 

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější