Zavřít reklamu

Včera večer jsme se dočkali vydání vůbec první veřejné verze operačního systému iOS 15, společně s iPadOS 15, watchOS 8 a tvOS 15. To jednoduše řečeno znamená, že si tyto systémy mohou konečně nainstalovat všichni uživatelé, kteří vlastní podporované zařízení – v případě iOS 15 se jedná o iPhone 6s a novější. Všechny tyto zmíněné systémy přichází s mnoha novými funkcemi a designovými změnami, nejvíce se však Apple samozřejmě soustředil právě na vylepšení iOS 15. V tomto systému si můžete například nově zobrazit EXIF metadata fotografií, což dost možná někteří z vás využijí.

Jak na iPhone změnit čas a datum pořízení fotografií

Díky tomu, že je v iOS 15 možné zobrazit EXIF metadata snímků přímo ve Fotkách, tak již není potřeba pro jejich zobrazení instalovat aplikace třetí strany. Kromě toho, že lze metadata snímků zobrazit, tak je můžete také jednoduše měnit, konkrétně tedy čas a datum. Pokud byste z jakéhokoliv důvodu chtěli metadata některé fotografie změnit, tak postupujte následovně:

  • Prvně se na iPhonu s iOS 15 přesuňte do aplikace Fotky.
  • Jakmile tak učiníte, tak si najděte snímek, u kterého chcete metadata upravit.
  • Následně ve spodní části obrazovky klepněte na ikonu ⓘ.
  • Poté dojde k zobrazení všech EXIF metadat o fotografii.
  • Zde už jen stačí, abyste v rozhraní klepnuli vpravo nahoře na tlačítko Upravit.
  • Nakonec nastavte nový datum a čas pořízení, popřípadě také časové pásmo.
  • Jakmile budete mít změny hotové, tak klepněte vpravo nahoře na Hotovo.

Výše uvedeným způsobem lze tedy na iPhonu změnit čas a datum pořízení vašich fotografií. Bohužel je svým způsobem škoda, že v iOS 15 můžeme měnit doopravdy pouze metadata, která se týkají času a data. Pokud byste chtěli změnit také ostatní metadata, tak k tomu budete potřebovat nějakou speciální aplikaci, popřípadě budete muset změny provést na Macu. Na druhou stranu ale díky metadat můžete získat přesné informace například o zařízení, které fotografii zachytilo, což se hodí v různých fotografických soutěžích, kde často dochází k podvodům. Otázkou tedy zůstává, zdali bychom vůbec měli mít právo jiná metadata měnit.

Související články

Dnes nejčtenější

.