Zavřít reklamu

Tuny spekulací točící se kolem nasazení podpory rychlejšího 5G i u iPhonů, které jsou určeny jinam než pro americká trh se nakonec nenaplnila. Vyplývá to alespoň z těchnických specifikací vyvěšených na oficiální weby Applu po celém světě, ve kterých lze vyčíst, že mmWave 5G zvládají i nadále jen modely určené pro USA. 

Apple využívá v současnosti u svých iPhonů dva typy 5G technologie. Tou první, kterou podporují iPhony po celém světě vyjma USA, je sub-6GHz, která nabízí uživatelům velmi dobré přenosové rychlosti i v oblastech, kde jsou 5G vysílače dál od sebe. Druhou je pak mmWave, která sice nabízí vyšší přenosové rychlosti  než sub-6GHz, ale zato potřebuje mít 5G vysílače rozmístěné hustě u sebe. Hustota 5G vysílačů sice ve světě pozvolna nabývá na intenzitě a místa, kde je pokrytí již opravdu dobrá, existují i mimo USA, přesto se však Apple rozhodl mmWave opět nasadit jen ve své domovině. Na druhou stranu je potřeba dodat, že kdyby Apple bezmyšlenkovitě prodával mmWave modely všude po světě, zapříčinil by tím mnoha jablíčkářům jednoduše nefunkční 5G, protože by jejich telefony nebyly schopny komunikovat na dobré úrovni se vzdálenými vysílači. 

Nové iPhony začne Apple prodávat již příští pátek 24. září úderem 8. hodiny ranní. Jejich předobjednávky má pak v plánu odstartovat již zítra ve 14:00. 

Související články

Dnes nejčtenější