Zavřít reklamu

Podporou rychlonabíjení disponují iPhony již od roku 2017, kdy jí Apple poprvé nasadil u řady 8 a X. Od té doby jsme byli až do letoška zvyklí na to, že při použití dostatečně výkonného nabíjecího adaptéru a USB-C/Lightning kabelu zvládneme nabít své iPhony za 30 minut z 0 na 50 %, což není v žádném případě špatný výsledek. Tyto zaběhlé pořádky se však letos mírně mění. U iPhonu 13 Pro Max si totiž budeme muset zvykat na čas o něco delší.

Letošní iPhony dostaly podle slov Applu oproti předešlé generaci výrazně větší baterie, což se velmi slušně podepisuje na jejich výdrži. Zatímco iPhone 13 mini a iPhone 13 Pro se dočkaly oproti předešlým generacím prodloužení výdrže baterie o 1,5 hodiny, řada 13 a 13 Pro Max dokonce o 2,5 hodiny, což už je opravdu znatelný rozdíl. U největšího nově představeného iPhonu má však velký akumulátor velký háček. Kvůli jeho kapacitě jej totiž již rychlonabíjením nedobijete z 0 na 50 % za 30 minut, ale „až“ za 35 minut. Ano, jedná se o naprosto zanedbatelný rozdíl, ale je první odchylkou od rychlonabíjecího standardu Applu a sluší se o něm tedy vědět.

Obecně se dá říci, že je rychlonabíjení v podání Applu při pohledu na nabídku iPhonů z minulosti i současnosti velmi zajímavé. Doposud totiž Apple nedělal absolutně žádné rozdíly v tom, zda nabíjíte výkonnějším adaptérem iPhone 12 mini s miniaturním akumulátorem, nebo obra ve formě iPhonu 12 Pro Max, z čehož nejeden uživatel usuzoval, že je nabíjecí rychlost a výkon uměle uzpůsobována tak, aby byl Apple schopen u všech svých modelů bez ohledu na jejich kapacitu baterie nabídnout stejné časy. Evidentně však již narazil na své limity.

Související články

Dnes nejčtenější