Zavřít reklamu

Na první podzimní Keynote, které bychom se měli podle prakticky všech spekulací dočkat již příští úterý 14. září, by Apple neměl představit “jen” nové iPhony, Apple Watch či AirPods, ale i celou řadu příslušenství k nim. Zcela určitě pak mezi ním bude i nová verze nabíječky MagSafe, jelikož si pro ní začal zhruba před měsícem zajišťovat u amerického certifikačního úřadu FCC potřebné dokumenty.

Databáze FCC toho o novince příliš mnoho neodhaluje. Víme díky ní totiž jen to, že zatímco stará verze MagSafe nabíječky nese označení A2140, nová je označována jako A2548. Poměrně zajímavé je pak to, že jí FCC testovalo hned s osmi podporovanými telefony, přičemž čtyři z nich byly loňské iPhony a zbylé čtyři pak neidentifikovaná zařízení, což jsou však zcela určitě chystané iPhony 13. Je tedy jasné, že nová verze bude kompatibilní se dvěma generacemi iPhonů. 

Ačkoliv už toho databáze FCC o nové MagSafe více neodhaluje, z úniků z předešlých měsíců vyplývá, že se letošní iPhony 13 dočkají silnějších MagSafe magnetů. Čistě teoreticky by se díky tomu mohly telefony dočkat zrychlení tohoto typu nabíjení. Silnější magnety by pak umožnily samozřejmě i pevnější přichycení příslušenství. Veškeré detaily se koneckonců dozvíme snad už příští týden na Keynote. 

Dnes nejčtenější

.