Zavřít reklamu

Představení nových operačních systémů od Applu jsme se dočkali již před několika dlouhými týdny, konkrétně na úvodní prezentaci vývojářské konference WWDC21, která se konala na začátku června. Jablečná společnost zde představila iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Již od dne samotného představení se na našem magazínu neustále věnujeme všem novinkám, a to prakticky každý den. Aktuálně si uživatelé mohou stáhnout již třetí vývojářské beta verze nových systémů, popřípadě první veřejné beta verze. To znamená, že si zmíněné systémy aktuálně může vyzkoušet už opravdu každý. V tomto článku se budeme věnovat jedné z funkcí, která je dostupná ve watchOS 8, zároveň už jsme se ji ale věnovali v rámci iOS 15.

watchOS 8: Jak aktivovat upozornění na zapomenutí zařízení

Patříte mezi jedince, kteří pořád něco zapomínají? Popřípadě se vám často stává, že si při odchodu z práce či domu zapomenete sbalit svůj MacBook? Pokud jste si byť na jedni z těchto otázek odpověděli kladně, tak pro vás mám skvělou zprávu. Ve watchOS 8 je totiž nově k dispozici funkce, pomocí které si můžete nastavit upozornění na zapomenutí zařízení. Jakmile tedy zařízení někde necháte, tak vám přijde notifikace, pomocí které tuto skutečnost zjistíte. Aktivaci lze na Apple Watch provést následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašich Apple Watch s watchOS 8 stisknuli digitální korunku.
  • Tímto se ocitnete v seznamu aplikací, kde najděte a klepněte na Najít zařízení.
  • Následně, po načtení aplikace, si najděte v seznamu zařízení, u kterého chcete notifikace na zapomenutí aktivovat.
  • Abyste mohli tuto možnost u zařízení nastavit, tak je nutné, aby bylo přenosné – například u iMacu ji nenastavíte.
  • Po rozkliknutí zařízení sjeďte o kus níže, kde se nachází sekce Oznámení.
  • Poté v rámci této sekce rozklikněte kolonku s názvem Upozornění na zapomenutí.
  • Nakonec už jen stačí, abyste funkci pomocí přepínače aktivovali.

Prostřednictvím výše uvedeného postupu lze tedy na Apple Watch aktivovat funkci, která vás upozorní na případné zapomenutí zařízení. Na vybraných místech se však od zařízení můžete vzdálit vědomě – například když jste doma a rozhodnete se jít na procházku. I na tohle se v Applu myslelo a nastavit si můžete vybraná místa, na která se upozornění o zapomenutí nebudou vztahovat. Pokud si tedy jakožto výjimku nastavíte domov, tak vás Apple Watch nebudou upozorňovat na to, že jste zařízení doma zapomněli. Nutno však podotknout, že tuto možnost lze nastavit pouze v Najít na iPhonu. Pro správnou funkci je zároveň nutné mít povolený přístup k poloze. Veškerá upozornění na zapomenutí se synchronizují, pokud je tedy nastavíte na Apple Watch, budou k dispozici i na iPhonu.

Související články

Dnes nejčtenější