Zavřít reklamu

Nové operační systémy od Applu, jejichž verze pro všechny uživatel budou vydány letos na podzim, nabídnou kromě novinek, představených na WWDC, také řadu nových funkcí a vylepšení, o kterých se tolik nemluví. Jedním z těchto vylepšení je i lepší zabezpečení připojení přes osobní hotspot, které bude nyní zabezpečeno bezpečnostním protokolem WPA3.

S příchodem operačních systémů iOS 15 a iPadOS 15 se uživatelé letos na podzim dočkají také lepšího zabezpečení konektivity svých hotspotů. Ta bude nově zabezpečena za pomoci vylepšeného WPA3 bezpečnostního protokolu, díky čemuž se uživatelé dočkají vylepšeného zabezpečení a ještě lepších opatření, která mají zabránit uhádnutí hesla. Bezpečnostní protokol WPA3 byl představen sdružením W-Fi Alliance v červnu roku 2018. Jeho cílem bylo zjednodušit zabezpečení Wi-Fi připojení, umožnit robustnější autentifikaci a nabídnout silnější šifrování. Co se týče operačního systému iOS 14, byla zde konektivita hotspotu zabezpečena za pomoci bezpečnostního protokolu WPA2, letos na podzim ale dojde spolu s příchodem oficiálních verzí mobilních operačních systémů k vylepšení.

Zařízení od Applu jsou již několik let schopna připojit se k síti za pomoci protokolu WPA3, osobní hotspoty na těchto zařízeních ale až dosud nabízely pouze podporu standardu WPA2, který je starší a ve srovnání s WPA3 také slabší. Na samotném používání osobního hotspotu se pro běžného uživatele vůbec nic nezmění. Navzdory doporučením vytvářet i pro hotspoty silná, komplikovaná, pokročilá hesla má řada uživatelů tendence využívat spíše krátká, snadno zapamatovatelná, ale bohužel také snadno odhalitelná hesla. Tvůrci WPA3 pamatují právě na tyto případy, a proto tento protokol nabízí také silnější ochranu před pokusy třetích stran o uhádnutí hesel.

Dnes nejčtenější

.