Zavřít reklamu

Od představení nových operačních systémů uběhlo již několik dní. Apple konkrétně v pondělí na WWDC21 představil iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Součástí těchto systémů, které pro vás samozřejmě pilně testujeme, je opravdu mnoho novinek, byť se to na první pohled nemusí zdát. Veškeré novinky si společně samozřejmě rozebereme – v tomto návodu se konkrétně podíváme na funkci Live Text, kterou můžete využít pro rozpoznání textů na fotkách, a to jak v reálném čase, tak i zpětně.

iOS 15: Jak používat Live Text pro rozpoznání textu na fotkách

Pokud chcete funkci Live Text využít v reálném čase při focení, tedy v aplikaci Fotoaparát, tak se nejedná o nic složitého. Pouze je nutné, abyste tedy měli nainstalovaný iOS 15 a vlastnili iPhone XR a novější. Postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se přesunuli do nativní aplikace Fotoaparát.
  • Nyní namiřte fotoaparát na nějaký text, se kterým chcete pracovat.
  • Jakmile tak učiníte, tak se po rozpoznání v pravém dolním rohu objeví ikona stránky a text se označí oranžovým ohraničením.
    • Pokud fotíte na šířku, objeví se ikona v pravém horním rohu.
  • Na výše zmíněnou ikonu, která se zobrazí, klepněte.
  • Poté se rozpoznaný text objeví zvlášť v malém okně.
  • V něm už s ním můžete pracovat jako s klasickým textem – můžete jej tedy označit, zkopírovat, vyhledat, apod.
  • Pro ukončení režimu Live Photo klepněte opětovně na ikonu stránky.

Pomocí výše uvedeného způsobu lze tedy Live Text využít přímo v rámci aplikace Fotoaparát. Zkopírovaný text pak stačí klasicky kamkoliv vložit, anebo jej třeba vyhledat. Nutno však podotknout, že Live Text funguje i přímo v aplikaci Fotky. Zde však nenajdete žádné speciální rozhraní, které by vám nějak mohlo napovědět, jak funkci používat. Chcete-li pracovat s textem z již vyfoceného snímku, tak stačí, abyste na samotném textu pouze podrželi prst. iPhone text rozpozná, označí se a vy s ním budete moci ihned pracovat – jako kdyby se jednalo o klasický text, třeba na webu. Pokud vám Live Photo nefunguje, je nutné provést aktivaci této funkce v Nastavení -> Fotoaparát.

Související články

Dnes nejčtenější

.