Zavřít reklamu

Součástí každé nové verze watchOS jsou nové ciferníky. Zatímco v minulosti jich Apple pro své uživatele připravoval poměrně dost, letos se na úvodní Keynote pochlubil jen jedním jediným – konkrétně pak Portrétním. Jak se však v jednám ze včerejších seminářů pro vývojáře ukázalo, nové ciferníky budou minimálně dva. 

Dosud oficiálně neoznámený ciferník nese název World Timer a jak už jeho název napovídá, půjde se přes něj vcelku jednoduše dozvědět, kolik hodin zrovna v určitých částech světa je. Jedná se totiž o analogový ciferník, po jehož obvodu naleznete celou řadu názvů měst, což bude sloužit právě k orientaci ohledně času v nich. Poměrně zajímavé je pak to, že je ciferník 24hodinový, aby byl uživatelsky lépe pochopitelný. Co se pak týče jeho designu, ten lze alespoň ze screenshotu, který je k dispozici, hodnotit velmi kladně. 

Cifernik
Zdroj: macrumors.com

Nový ciferník World Timer není zatím k dispozici v betě watchOS 8, takže si jej zatím nelze vyzkoušet. Jelikož se však jedná o poměrně malý prvek, jeho nasazení v dalších betách nebude Apple žádný problém. Zda se tak stane už ve druhé či si počkáme až do konce léta na některou z bet finálních je nicméně v tuto chvíli ve hvězdách. Líbí se vám tato novinka? 

Související články

Dnes nejčtenější