Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Dron jako produkt je fajn, ale všechna ta omezení a zákazy z něj dělají u nás téměř nepoužitelný zařízení. Snad 3/4 republiky spadá do míst, kde se létat nesmí. Kdybych neměl dron ke komerčním účelům, jako běžný uživatel bych si jej kvůli všem těm zákazům nekoupil.

  Tak pro laika stačí udělat ten základní bezplatný in-line kurz a u zařízení do 250g nemusí nic řešit. Kromě přeletu nad CHKO nebo v blízkosti letiště a podobných exponovaných míst.

  CHKO, národní park nebo hustě obydlená oblast je prakticky všude, kde si laik před koupí představuje, že bude létat a filmovat se na výletě a podobně. Mimochodem, recenzovaný Air 2S navíc není pod 250g.

  Po přečtení recenze mám dojem že dron funguje pouze s iPhone a když máte iPhone 12 Pro, můžete fotit z výšky 500m. Vše působí tak, jako reklama na iPhone a recenzovaný dron. Dron je fajn, nic proti němu nemám ale není dokonalý hlavně ta omezení. Navíc varování před blížícím se letadlu ne nedává velký smysl pokud funguje už na dálku 400m. Spočítejte si jak rychle přiletí k dronu a věřte že nestačíte za ty vteřiny zareagovat pokud poletí sportovní letadlo, natož přistát.

  Petře, zkuste si tu recenzi přečíst ještě jednou. Jednak se tam vůbec nic o tom, že je nutné vlastnit pro funkčnost iPhone 12 Pro nepíše a jednak si plete 400 km se 400 m u varování před blížícími se letadly. Možná by nebylo od věci si udělat všem lepší pořádek, než se tu příště pustíte do hejtování.

  Dobrý den Petře, kde konkrétně vidíte 400m? já tam vidím 400Km a to tak nějak věřím, že i kdyby letadlo letělo rychlostí 1 200km/h, což už je celkem rychle, tak za těch 20 minut nějak přistát dokážu, protože baterka v dronu vydrží stejně jen 30 minut. No jinak, kde přesně jste nadobudnul dojem, že je nutné používat iPhone? Ano jsme Apple magazín, proto logicky testuji s Apple produktem, ale jde to i s Androidem. A ta omezení jej dělají špatný? Já do dnes žil v tom, že omezení se vztahují na všechny drony, copak ona je nějaká speciální kategorie omezení jen na DJI Air 2S? Pokud ano, kde se na ni prosím mohu podívat, děkuju moc. Roman

  Petr nejspíš myslel omezení pro drony obecně, nicméně ano, Air 2s váží přes 0,5kg a pokud se nepletu, stále nemá štítek třídy (C0-C4), takže co do legálního použití ještě problematičtější než třeba Mini2 (pod 250g). Už dnes min 50m vodorovně od osob a po skončení přechodného období (konec 2022) už jen jen za podmínek kategorie A3 (stroje od 4kg do 25kg).

  Ano. Myslel jsem omezení celkově. Létám v kategorii A3 a vím že tento dron do ní brzy spadne taky. Zmínka že fotí jako iPhone 12 Pro ale z výšky 500m by neznalý předpisů mohl pochopit že je normální porušovat pravidla a po koupi by se divil proč nesmí. Zkuste si článek přečíst celý znovu a spočítejte si kolikrát je zmíněn chytrý telefon a kolikrát iPhone. Co byste si mysleli přečíst si „…při letu je nutné využívat váš iPhone.“

  recenze v pohodě, jen bych přidal zmínku o nutnosti registrace a absolvování testu, pokud to člověk nemá, porušuje zákon a může se mu tak 4Sko dost podstatně prodražit ;-)

  btw, mám ho 5 dní a jsem s ním moc spokojenej, od Mavic Mini je to skok a mnohem větší radost z létání a foto/video

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.