Zavřít reklamu

Společnost Apple tento týden vydala svůj operační systém iOS 14.6 ve verzi pro širokou veřejnost. Tato aktualizace kromě jiného nabízí například vylepšenou podporu pro lokalizátory AirTag, Apple Card Family (v regionech, kde je Apple Card k dispozici), podporu nové verze nativních Apple Podcastů s pravidelným předplatným a řadu dalších novinek. Kromě oficiálně známých novinek a vylepšení to ale vypadá, že s příchodem operačního systému iOS 14.6 Apple také v tichosti vylepšil rychlost fungování své nativní aplikace Zkratky.

Řada majitelů iOS zařízení začala tento týden hlásit, že na svých zařízeních zaznamenala výrazně rychlejší chod nativní aplikace Zkratky. Údajně se tak stalo po aktualizaci na operační systém iOS 14.6, případně iOS 14.7 Beta. Zprávy o zrychlení nativních Zkratek se objevují například na Twitteru nebo na populární diskuzní platformě Reddit. Jeden z uživatelů například v této souvislosti uvádí, že rozběhnutí jedné z jeho zkratek, jejíž součástí bylo zhruba sedm stovek rúzných akcí, obvykle zabralo okolo třiceti sekund. Po přechodu na nejnovější verzi mobilního operačního systému od Applu se ale doba, potřebná k provedení zkratky, zkrátila zhruba o polovinu.

Nápadné zrychlení hodu této aplikace hlásí na různých diskuzních fórech a sociálních sítích také řada jiných uživatelů. Redaktoři serveru 9to5Mac se rozhodli, že otestují změny v rychlosti chodu nativních Zkratek po aktualizaci na nejnovější verzi iOS. Došli k závěru, že zrychlení je znatelné pouze tehdy, kdy se jedná o zkratku s desítkami nebo stovkami různých akcí – u jednodušších zkratek není zrychlení prakticky vůbec znát. V rámci testování došlo například ke spuštění zkratky, obsahující 380 akcí. Zatímco u iOS 14.5.1 trvalo její provedení zhruba 8 vteřin, u iOS 14.6 se jednalo o poloviční dobu. Test byl proveden na iPhonu 12 mini a iPhonu 12 Pro Max. Už jste aktualizovali na iOS 14.6? Jaké změny jste zaznamenali?

Související články

Dnes nejčtenější

.