Zavřít reklamu

Apple se v posledních týdnech a měsících nezaměřuje jen na rozšiřování své nabídky, ale i její “očesávání”. Po náhlém ukončení prodejů klasických HomePodů a iMaců Pro totiž dnes v noci odpískal další oblíbené kousky. Řeč je konkrétně o vesmírně šedých Magic Keyboard, Magic Trackpad a Magic Mouse.

Vesmírně šednou variantu svých “magických” periferií odhalil Apple světu poprvé v červnu 2017 coby součást balení iMacu Pro s tím, že o samostatném prodeji tehdy ještě mlčel. Kvůli tomu proto vyletěla cena těchto periferií po spuštění prodejů iMaců Pro na astronomické úrovně, jelikož byly celosvětově nedostatkovým, avšak žádaným zbožím. Kalifornský gigant se nicméně nakonec přeci jen tuto variantu rozhodl uvolnit i pro běžný prodej – konkrétně v březnu 2018. S tím však brzy skončí – jeho oficiální Online Store totiž hlásí stejně jako u předešlých HomePodů a iMaců Pro “Do vyprodání zásob”. 

Konec Magic Mouse

Jablíčkáři, kteří po vesmírně šedých periferiích od Applu lační, zatím nemusí v žádném případě smutnit. Kromě doprodeje skladu přímo na Applu je totiž lze získat takřka u každého většího prodejce, jelikož jsou jejich skladové zásoby alespoň podle internetových ukazatelů dostatečné. Než nás tedy Space Gray příslušenství představené s iMacem Pro opustí bude ještě chvíli trvat. Dá se navíc předpokládat, že již brzy by jej mohl Apple nahradit novou generací v trochu jiném odstínu, do které přebarví i větší iMac poháněný vlastním čipem rodiny Apple Silicon. Nasazení vesmírně šedé se zde totiž opět očekává a jelikož je ta produkt od produktu trochu jiná, je jasné, že Apple nechce prodávat periferie v jiné barvě než bude hlavní stroj. 

Vesmírně šedé periferie Applu lze zakoupit například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.