Zavřít reklamu

iPhony hyzdí výřez v displeji již tři roky a nic nenasvědčuje tomu, že se na tom bude letos něco měnit. Ano, dle dosavadních úniků to vypadá, že se inženýrům z Applu podařilo komponenty umístěné ve výřezu efektivněji naskládat k sobě, tudíž bude výřez u letošních modelů o něco menší, stále tam však bude. Designér Antonio De Rosa na svém webu zveřejnil koncepty, jak by mohl takový iPhone bez klasického výřezu vypadat a i když se podobného řešení nejspíš nikdy nedočkáme, to rozhodně neznamená, že ho nechceme.

De Rosa ve svém konceptu sází na zcela nevšední a asymetrický design horní poloviny iPhonu, kdy pravá část těla vystupuje o několik milimetrů výše a v tomto výstupku jsou uložené komponenty pro Face ID, sluchátko a další prvky, které se v současné době schovávají ve výřezu.

Toto řešení dává iPhonu poměrně nezvyklý tvar, který by byl na první pohled zcela rozpoznatelný oproti uniformním obdélníkům, které vládnou světu smartphonové konstrukce. Kromě fotografií v galerii výše si můžete prohlédnout, jak by takový iPhone vypadal i „v pohybu“. Na videu níže, ve kterém se autor opravdu snaží, aby vypadalo „jako od Applu“, jsou ještě další zajímavé záběry, které na statických fotografiích tak nevyplynou. Líbil by se vám takovýto design?

Související články

Dnes nejčtenější

.