Zavřít reklamu

MacBook Air lze bez jakékoliv nadsázky označit za jeden z nejikoničtějších počítačů z dílny Applu všech dob a to mimo jiné i díky jeho designu. Ten se minimálně z hlediska těla od jeho první generace až po současnost téměř nezměnil, což však jablíčkáři ve výsledku spíše kvitují. Vzhled MacBooku Air lze totiž i po letech označit za velmi povedený. Apple však přesto plánuje alespoň podle leakera Jona Prossera a jeho zdrojů v dohledné době jeho změnu, která bude vycházet z nového designového jazyka, kterého se bude chtít v budoucnu držet.

Jak bude nový Air vypadat ukázal Prosser ve svém novém videu na renderech, které mají kopírovat reálné fotky strojů, které měl mít k dispozici. Novinky dostanou dle všeho symetrické tělo bez jakéhokoliv zužování odzadu dopředu, jako je tomu u Airů nyní. Kvůli tomu tak budou zřejmě o něco tlustší a hlavně nebudou tak rozeznatelné na první pohled. Designově se totiž budou blížit MacBookům Pro, od kterých je bude odlišovat menší počet portů po jejich bocích, výkon, kvalita displeje či barvy. Ty mají kopírovat odstíny použité u nových iMaců – tedy modrou, zelenou, fialovou, stříbrnou, červenou, žlutou a oranžovou. Stejně jako u iMaců by se navíc měly i nové MacBooky Air dočkat bílého rámečku kolem displejů. Ty by pak měly po vzoru 16” MacBooků Pro zúžit.

Zatímco o designu toho již víme mnoho, je otázkou, kdy bychom se mohli odhalení těchto strojů dočkat. Na termínu odhalení se totiž zdroje nedokáží shodnout, kdy některé tvrdí, že se tak stane už letos na podzim, jiné pak předpovídají až rok 2022. V redakci bychom se sice též přiklonili ke druhé variantě, ale Apple je v poslední době poměrně nevyzpytatelný a letošek proto raději vylučovat nebudeme. A jak by se nový design líbil vám?

Související články

Dnes nejčtenější

.