Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Funguje to aj spatne? Dá sa airtagom prezvonit iPhone? Nikde som nečítal, že by obsahoval nejaký gombík, ale cez víkend mi vypadol mobil z vrecka na biku a presne som si želal, aby som ho mohol prezvanat, keď sa k nemu priblížim

  Ahojte, mam 2 otazky na fungovani AirTagu:

  1. Ak zabudnem kluce s airtagom v restauracii na stole, zacne ma iPhone nejako upozornovat, ze som sa od AirTagu vzdialil na nejaku vzdialenost?

  2. Ak som pochopil spravne, tak AirTag vyuziva na komunikaciu cudzie iPhony a cez ne odosiela svoju polohu Co vsak, ked stratim niekde v lese kluce i s AirTagom, kde je velmi mala pravdepodobnost, ze sa tam bude niekto dalsi s iPhonom prechadzat, ako sa dozviem kde tie moje kluce lezia?

  Pokud Airtag stihne nahlásit iPhonu přibližnou polohu, než se odpojí, uvidíš ji v Najít. To je ale asi nepravděpodobné. Jinak se ti přibližná poloha zobrazí, když v tom lese projde okolo jeho dosahu někdo s jiným iPhonem. Pak je ještě možnost, že vezmeš svůj iPhone a půjdeš stejnou trasu, kterou jsi šel, ve chvíli kdy se zařízení k sobě připojí, zjistíš to a lokalizátorem U1 airtag už najdeš a vezmeš.

  Dakujem za odpoved
  Takze som jeho (ne)funkcnost pochopil spravne
  V meste to ako tak fungovat bude (je tam kopa iPhonov), ale v prirode niekde mimo frektovane miesta mi AirTag nepomoze stratenu vec najst

  Michal: no tou druhou otázkou jsi asi jen konkretizoval tu první ne? Protože pokud v lese ztratíš klíče = vzdálíš se od Air Tagu, tak by měl iPhone rovnou pípat, ne?

  Pokud vím tak ne. Nevím ani jestli začne pípat sám od sebe pokud ho majitel najde, je v dosahu, ale nevynutí pípání kliknutím na příslušné tlačítko v softwaru .. možná po uplynutí nějaké doby. Vím že začne pípat pokud se nějakému apple zařízení v okolí zdá, že sleduje jeho majitele – mělo by se to stát teprve potom co ten člověk dojde na místo kde bývá často (např. bydliště ) , nejdřív dostane varování a pokud nějakou dobu ten airtag nenajde – začne pípat. Nebo po třech dnech pokud není v blízkosti žádné takové apple zařízení.

  A pokud to dobře chápu, ztratí-li se AirTag v lese, poslední poloha v najít by měla být dostatečná pro přiblížení se na cca 30 metrů ne?

  Funguje presne tak, ako iné lokalizátory, ktoré nemajú GPS. Ako inak by si chcel odosielať polohu? V každom prípade je to u apple ešte lepšie tým, že dá AT vedieť, ak niekto kto má iphone, pôjde okolo.

  Za mě docela fiasko. Airtag na kole u obchodního střediska. U airtagu iphone s ios 14.5 takže polohu jsem viděl, ale přesnost nedokázal zjistit až když jsem byl tak metr od airtagu(airtag byl v tašce na řidítkách). Spiš tam vidím problém v nedostatečné aktualizaci polohy vůči airtagu a iphonu. Byl to první a jediný test, nechci na to zatím házet moc špíny.
  Jinak zvuk nebyl absolutně slyšet, takže pokud potencionálně vám někdo něco odcizí, kde bude airtag připojen(třeba v batohu v nějaké malé skryté kapsičce, tak i kdyby jste byli uchem u toho batohu, tak zvuk neuslyšíte.(pokud se tady bavíme o frekventovaném místě plném lidí, kde nejvíc zloději fungují.)

  Je třeba si uvědomit, že rok prostě nemá GPS. Takže údaj o poloze v Najít je okruh +- několik metrů. Musí se přijít na místo a pokud to není velká věc, která je vidět, chce to na místě zařízení s U1, aby se pomocí něj vypátral.

  Upozorní mě AirTag na mobilu, hodinkách pokud se od něj vzdálím?
  Myslím okamžité upozornění?
  Příklad: Budu mít AirTag vložen v peněžence s doklady atd. doma na stole. Budu spěchat do práce :-D a v rychlosti vezmu klíče a vyběhnu z domu, ale zapomenu peněženku doma na stole. Upozorní mě Telefon na to, že se odpojil od AirTagu? Tím pádem zjistím, že jsem zapomněl doma peněženku a vrátím se včas pro ni domů.
  Mám teď české „Fixed“ a tam když se od něj vzdálím a tracker se odpojí od telefonu, tak mě telefon okamžitě upozorní, že traker byl odpojen a vím, že jsem nechal např. tu pěněženku doma.

  Tohle proste nejspíše Apple nezapnul, protože každé BT zařízení se čas od času občas odpojí.
  Jinak podle mě záleží na zarušení okolí. V klidnejsich vodách jsem ho detekoval i na 70 m.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější