Zavřít reklamu

Se softwarovými updaty pro své produkty Apple tento týden nešetří. Po pondělním uvolnění nových OS pro iPhony, iPady, iPody touch, Apple TV, Macy, HomePody a Apple Watch totiž před malou chvílí v tichosti uvolnil i novou verzi firmware pro bezdrátová sluchátka AirPods – konkrétně pak pro jejich druhou generaci a řadu Pro.

Ačkoliv Apple u updatů firmwarů světu nesděluje, jaké novinky a opravy v nich přináší, dá se očekávat, že se i tentokrát jedná ryze o opravnou aktualizaci snažící se vyřešit nejrůznější neduhy sluchátek AirPods a AirPods Pro. Namátkou lze zmínit třeba praskání či jiné problémy v AirPods Pro, na které si někteří jablíčkáři neustále stěžují a to i přestože jej měl Apple opravit již jedním z předešlých updatů firmwarů. Podrobností bychom se nicméně mohli teoreticky dočkat v následujících dnech po prvních větších testech sluchátek s novým softwarem.

Firmware nese jak v AirPods 2. generace, tak AirPods Pro označení 3E751. Jeho instalace probíhá automaticky a tak je možné, že už jej ve svých sluchátkách máte, aniž byste o tom věděli. K povolení instalace je totiž stačí jen připojit k iPhonu a o vše ostatní už se postarají samy. Verzi firmwaru si zkontrolujete po jejich připojení na iPhonu v sekci Nastavení –  Obecné – Informace a v nich si najdete sekci AirPods, která obsahuje detaily o firmware. Pokud bude stále starý, přestože jsou sluchátka již delší dobu připojena k iPhonu a byla i nějakou dobu v krabičce, zkuste AirPody připojit ještě k nabíjení.

AirPods můžete zakoupit zde

Dnes nejčtenější

.