Zavřít reklamu

Již pěkných pár týdnů není žádným tajemstvím, že se Facebook chystá sloučit Messenger, Instagram Direct a WhatsApp do jedné aplikace. Zatímco propojení Messengeru a Directu se ostatně již mnozí uživatelé po celém světě dočkali, na připojení WhatsAppu do aplikace Messenger, která se stane pro všechny služby novým domovem, stále marně čekáme. Propojení se však blíží. 

Souvisejíci

V nové betě aplikace Facebook Messenger se podařilo italskému vývojáři Alessandru Paluzzimu aktivovat skrytou možnost pro zobrazení vláken chatu z WhatsApp mezi těmi Messengeru a Instagram Directu a tato vlákna následně využít pro klasickou komunikaci, jako by tomu bylo i při přímém otevření WhatsAppu. Funke nicméně zatím není dotažena zcela k dokonalosti, takže je prakticky jasné, že k jejímu uvolnění pro veřejnost hned tak nedojde. Nicméně už to, že se zmínky o vláknech z WhatsApp v Messengeru objevily lze označit za skvělou zprávu pro všechny, kteří na tuto změnu čekají a zároveň za potvrzení pokračování v projektu. Ten přitom ještě nedávno mnozí považovali za mrtvý kvůli oznámení WhatsAppu týkajícího se sdílení dat uživatelů s Facebookem. 

Pro Facebook a jeho další služby je typické, že nové funkce v aplikacích testuje klidně i několik měsíců a poté je stejně tak dlouho uvolňuje mezi veřejnost po celém světě. Nemá proto smysl příliš očekávat, že se propojení WhatsApp s Messengerem, které budeme moci v Česku využívat, dočkáme v nejbližších dnech či týdnech. V průběhu léta či podzimu by se tak ale stát určitě mohlo. 

Dnes nejčtenější

.