Zavřít reklamu

Na čínském diskusním fóru Weibo se objevily první fotografie prezentující nový operační systém iOS 15. Autor příspěvku tvrdí, že se jedná o alfa verzi iOS 15. Vzhledem k tomu, že se představení iOS 15 na WWDC 2021 blíží každým dnem, je jasné, že někteří testeři, zejména ti, kteří pracují přímo v Applu, již mají k novým verzím operačního systému přístup. Zda se však v tomto případě jedna na sto procent o skutečné fotografie zachycující iPhone s iOS 15 nelze potvrdit ani vyvrátit.

Pokud bychom však připustili, že je na fotografiích skutečně prezentován nový iOS, pak je vidět, že iOS se čím dál tím více podobá macOS. V rámci control centra je nově k dispozici kalkulačka a jednotlivé slidery pro úpravu jasu a hlasitosti jsou umístěny oproti současné verzi iOS vodorovně. Změněn je také přehrávač hudby, jenž je nově taktéž v horizontální poloze. Celkově lze říct, že control center nově mnohem víc připomíná samotné widgety, které jsou součástí iOS. Na menší ploše je zobrazen větší počet funkcí a funkčních ikon, pomocí kterých lze provádět jednotlivé akce. Zároveň také chybí překrytí domácí obrazovky, která je v iOS 14 při otevření control center překryta tmavou vrstvou a je nečitelná.

Zda se skutečně díváme na nový iOS 15 se dozvíme již v červnu na každoroční vývojářské konferenci WWDC. Pokud bychom však připustili, že fotografie skutečně zachycují nový operační systém pro iPhone, libí se vám to co vidíte?

Související články

Dnes nejčtenější

.