Zavřít reklamu

Sčítání lidu je jednou z největších věcí letoška. Málokdo ví, že zapojení se do sčítání je dáno zákonem, a pokud byste se rozhodli výzvu ignorovat, hrozí vám pokuty. Samozřejmě jste nuceni o sobě odevzdat nějaká uživatelská data, což může být někomu proti srsti, zamyslete se ale nad tím, kolik takových dat už jste předali například technologickým gigantům – sčítání vás tedy rozhodně tolik bolet nebude. Letos se navíc naštěstí můžeme jednoduše nechat sečíst online, a to pomocí elektronického formuláře, který je k dispozici na webových stránkách a v aplikaci. Pojďme se společně podívat, jak se na smartphone nechat sečíst.

Sčítání lidu

V případě, že se chcete na vašem chytrém telefonu nechat sečíst online, tak se nejedná o nic složitého. Stačí vám k tomu přístup k internetu a samotná aplikace pro sčítání. Postupujte následovně:

  • Jak už bylo zmíněno výše, tak je prvně nutné stáhnout aplikaci pro sčítání, která se nazývá se Sčítání2021.
  • Po klasickém stažení aplikace se do ní přesuňte.
  • Elektronický formulář pro online sčítání bude k dispozici od 27. března do 9. dubna.
  • V tuto dobu se stačí přesunout do aplikace a do elektronického formuláře se přihlásit.
  • Po přihlášení do formuláře už vám nezbude nic jiného než ho vyplnit.

Pomocí výše uvedeného postupu se tedy můžete jednoduše na vašem chytrém telefonu zapojit do sčítání lidu. V současné době probíhají teprve přípravy, samotné online sčítání započne o půlnoci z 26. na 27. března. Na vyplnění online formuláře budete mít dostatek času, konkrétně až do 9. dubna. Pokud se vám nepodaří v této době online formulář vyplnit, tak se budete muset nechat sečíst klasickým listinným formulářem, což je samozřejmě o dost složitější a méně pohodlné. Berte na vědomí, že pokud se do sčítání nezapojíte, tak riskujete pokuty a zbytečné problémy. Vyplněním sčítacího formuláře pomůžete v získání cenných informací o obyvatelstvu, které jinak nelze zjistit. Výsledky sčítání pak mohou být prospěšné pro případné zlepšení a zjištění toho, jak se mění kvalita života.

Aplikaci Sčítání2021 na App Store stáhnete zde

Aplikaci Sčítání2021 na Google Play stáhnete zde

Související články

Dnes nejčtenější

.