Zavřít reklamu

Sluchátka AirPods jsou dlouhodobě považována za celosvětový fenomén. Po představení jejich nového typu ve formě modelu Max však toto označení už tak úplně neplatí. Zatímco ve světě peckových a špuntových modelů se o AirPods jakožto o fenoménu hovořit dá i nadále, na trhu s náhlavními sluchátky tomu tak rozhodně není. Prodeje AirPods Max totiž Apple těšit nemohou a ani nebudou. 

Že je o nová náhlavní sluchátka Applu relativně malý zájem předpovídali v předešlých měsících již mnozí analytici a za pravdu jim nyní dal i přední Apple analytik Ming-Chi Kuo. Jeho zdroje totiž uvedly, že zájem o sluchátka je tak malý, že jich má Apple za rok 2021 prodat zhruba milion, což je pro představu 12x méně, než kolik prodal Apple klasických AirPods 2 za 3. čtvrtletí loňska. Důvod nízkých prodejů je pak naprosto logický – je jím jejich cena. Ta je totiž opravdu vysoká, což dělá ze sluchátek o poznání méně dostupný produkt než jsou klasické AirPods. Svou roli pak může hrát i jejich nepřesvědčivá výdrž či zvuk, kteří hodnotí někteří recenzenti jako srovnatelný s cenově výrazně přívětivějšími náhlavními modely. 

Je otázkou, zda nedoženou Apple nízké prodeje jeho náhlavních sluchátek za pár let ke stejnému kroku, ke kterému se uchýlil nedávno u HomePodu či iMacu Pro – tedy k ukončení jejich výroby a prodeje. Prodávat milion kusů daného produktu mu totiž dlouhodobě zcela určitě dávat smysl nebude. Na druhou stranu je však pravdou, že má u sluchátek spoustu možností, jak je zajímavě vylepšit a pokud je bude schopen využít a zároveň se nebude bát zahýbat s cenou, mohl by nakonec přeci jen s náhlavními AirPods díru do světa udělat. 

Související články

Dnes nejčtenější

.