Zavřít reklamu

Když Apple v září loňského roku světu ukázal nové generace Apple Watch ve formě SE a Series 6, setkal se s rozporuplnými reakcemi. Ani v jednom případě se totiž nejednalo o žádnou revoluci a to jak z hlediska funkcí tak i ceny. S odstupem času se však ukazuje, že i přesto byly nové generace Watch trefou do černého.

Na prodeje smartwatch v uplynulém čtvrtletí se zaměřila konkrétně analytická společnost Counterpoint Research. Pokud jsou její data blízko realitě, což v minulosti vždy byla, může si Apple gratulovat. Za uplynulé čtvrtletí se mu totiž mělo podařit prodat na 13 milionů modelů Series 6 a SE. Přestože analytici neuvádí, že kolik jakého modelu Apple prodal, hlavním prodejním tahákem dle nich byly Apple Watch SE a to i přestože jim někteří jablíčkáři vytýkali vyšší cenu v kombinaci s nepřesvědčivou výbavou. 

Právě kvůli úspěchu “levných” Apple Watch SE jsou analytici přesvědčeni o tom, že se tohoto konceptu jednak Apple do budoucna přidrží a jednak o tom, že se tímto směrem vydá i celá řada konkurenčních výrobců v čele se Samsungem. Právě ten se totiž dlouhodobě snaží Apple z trůnu pro krále smartwatch sesadit, avšak zatím naprosto neúspěšně. Pokud ale vyvine levnější verzi svých Galaxy Watch, teoreticky by mohl být pro Apple poměrně tvrdým konkurentem. Vše však ukáží až následující měsíce a roky. 

Související články

Dnes nejčtenější

.