Zavřít reklamu

Přestože po představení Apple Watch v roce 2014 leckdo o jejich úspěchu pochyboval, nyní je již nelze označovat jinak než za fenomén. Tyto chytré hodinky z dílny Applu se totiž těší po celém světě neuvěřitelné popularitě, která navíc stále strmě roste a kalifornský gigant tak díky ní suverénně kraluje trhu se smartwatch. Tušíte však, kolik lidí je vlastně má již n zápěstí?

Na počet uživatelů Apple Watch se nyní zaměřil analytik Neil Cybart z Above Avalon. Podle jeho průzkumu má v současnosti na zápěstí Apple Watch více než 100 000 000 uživatelů, což je naprosto neuvěřitelné číslo. Pomyslnou metu sta milionů pak měl Apple překonat už v prosinci 2020, přičemž jej přes něj měly přenést primárně úspěšné Apple Watch SE a 6 spolu s vřelým zahraničním přijetím nové služby Fitness+, která se bude zejména po dobu pandemie těšit velké oblibě. 

Ačkoliv působí číslovka 100 000 000 jako z jiné galaxie, v porovnání s aktivními uživateli iPhonů je svým způsobem zanedbatelná. V současnosti je totiž podle Applu ve světě více než jedna miliard aktivních iPhonů, takže by se dalo říci, že jen 10 % současných uživatelů jablečných telefonů využívá Apple Watch. Tato skutečnost může nicméně Apple ve výsledku spíše těšit, jelikož mu jen skvěle ukazuje, že možnost růstu ve vlastních řadách je zde stále obrovská a v následujících letech se proto nemusí bát stagnace. 

Související články

Dnes nejčtenější

.