Zavřít reklamu

Nejen na poli procesorů či mobilního datového připojení vidí Apple stále velké rezervy pro zlepšení. Podle velmi dobře informovaných analytiků z Barclays není v současnosti zcela spokojen i s výkonem WiFi připojení u jeho produktů a tak počítá u iPhonů 13 s jeho výrazným zlepšením. Zdroje Barclays z dodavatelského řetězce Applu totiž uvádí, že má kalifornský gigant v plánu nasadit u letošních iPhonů podporu WiFi 6E. 

Technologie WiFi 6E se dá zjednodušeně popsat jako WiFi 6 na steroidech. Nabízí totiž stejné funkce a možnosti, avšak při daleko vyšším výkonu a přenosových rychlostech a nižší latenci, čehož může dosáhnout využitím 6GHz pásma. To jinými slovy znamená, že při použití vhodných WiFi vysílačů lze s tímto typem WiFi připojení daleko lepších výsledků než například nyní u iPhonů 12 s WiFi 6. 

WiFi moduly s podporou 6E má Applu dodávat Broadcom, který s ním spolupracuje na modulech i pro současná zařízení. Poměrně zajímavé je pak to, že se pro nasazení vychytávky rozhodl i Samsung u své vlajkové lodi Galaxy S12 Ultra, díky čemuž si budeme moci již brzy ověřit, jaké výhody nový typ WiFi nabízí. Právě s ohledem na počínání Samsungu se však nabízí otázka, zda se i Apple nerozhodne pro nasazení 6E jen na vlajkové modely, jelikož je možné, že je potřebný modul o poznání dražší než standardní WiFi 6. 

Související články

Dnes nejčtenější

.