Zavřít reklamu

WhatsApp řadí zpátečku. Po velmi negativních reakcích ze strany svých uživatelů po oznámení jeho nových zásad ochrany osobních údajů, které nově umožňují sdílet některá data s Facebookem, totiž odpískal jejich rychlé přijetí. Namísto toho se rozhodl svým uživatelům nabídnout tři měsíce fungování aplikace bez přijatých zásad navíc s tím, že v jejich průběhu se je zřejmě bude snažit přesvědčit o tom, že jsou pro ně nové zásady ve výsledku neškodné. 

Souvisejíci

Zatímco předešlé mezní datum pro přijetí nových zásad pro ochranu osobních údajů bylo 8. únor, po kterém mohly být účty, které je nepřijaly, pozastaveny či smazány, nově se WhatsApp rozhodl tento termín posunout až na 15. květen s tím. Čtvrt roku k dobru hodlá WhatsApp dle svých slov mnohem více využít k vyjasnění veškerých dezinformací týkajících se nových zásad soukromí, které v současnosti kolují po internetu a kterých je skutečně požehnaně. Uživatelé mají například velké obavy z toho, že jim bude Facebook číst jejich soukromé konverzace, což však samozřejmě nehrozí, jelikož end-to-end šifrování služby změněno nebude a tudíž jakýkoliv zásah zvenčí možný není. Totéž v bledě modrém pak platí i o ochraně hlasových zpráv, telefonních hovorů a tak podobně. 

Dá se očekávat, že pozitivní kampaň WhatsAppu na objasnění jeho nových zásad pro ochranu osobních údajů bude opravdu masivní, jelikož jen tak bude schopen přerušit nynější velký odliv svých uživatelů ke konkurenci v čele s aplikací Signal. Právě ta se totiž těší v posledních dnech díky WhatsAppu brutálnímu nárůstu obliby, který zřejmě hned tak neodezní. Nutno nicméně říci, že si za úprk uživatelů může WhatsApp sám, jelikož si s informováním uživatelů ohledně této novinky moc hlavu nedělal. Ostatně, více informací o ní poskytl až pár dní po jejím vypuštění, když už mnozí prchali ke konkurenci. 

Související články

Dnes nejčtenější

.