Zavřít reklamu

Ačkoliv svět z roku 2021 škrtá teprve pátý den, přední Apple analytik Ming-Chi Kuo už má jasno prakticky o všem, co v něm kalifornský gigant představí – tedy alespoň z hlediska hardware. O všech svých zjištěních totiž informoval před pár hodinami ve své nové poznámce pro investory. Na co se tedy dle něj můžeme těšit? 

Žádná velká překvapení si pro svět Apple na rok 2021 nepřichystal. Kuo totiž de facto jen potvrdil to, o čem se spekulovalo v předešlých měsících. Počítat tedy můžeme hned z kraje letoška s příchodem lokalizátorů AirTags či 12,9” iPadem Pro s mini LED displejem. Počítá se rovněž s novými generacemi AirPods a AirPods Pro, příchodem 14,1” a 16” MacBooků Pro, redesignovaných iMaců a samozřejmě s minimálně čtyřmi modely nových iPhonů, Apple Watch a Apple TV. Chybět nemají ani nové generace základních iPadů. Zřejmě nejzajímavější předpovědí je pak “AR zařízení”, které sice Kuo blíže nespecifikoval, avšak s ohledem na jeho předpovědi z předešlých měsíců se dá počítat s tím, že se za tímto heslem skrývá první verze headsetu nebo chcete-li chytrých brýlí Applu. Nutno nicméně podotknout, že ten si svou premiéru měl odbýt už loni, avšak kvůli pandemii koronaviru byl odsunut. Nedá se proto vyloučit, že se podobného kroku dočkáme kvůli situaci ve světě i letos. 

Co se týče jakéhokoliv přesnějšího harmonogramu představení novinek, kromě AirTagu, iPadů Pro a iPhonů 13 visí nad všemi produkty otazníky. Apple totiž v minulosti ukázal, že nemá s představením novinek problém jak skrze tiskovou zprávu, tak i na fyzické Keynote. S ohledem na pandemii koronaviru je navíc vcelku možné, že hotový harmonogram nemá zatím ani Apple a stejně jako loni jej bude upravovat primárně podle možností jeho dodavatelského řetězce. 

Související články

Dnes nejčtenější

.