Zavřít reklamu

Když Apple představil letos v říjnu spolu s iPhony 12 i HomePod mini, nejednoho jablíčkáře tímto krokem velmi potěšil. Nadšení z novinky však začalo pozvolna opadat poté, co se svět dozvěděl o určitých omezeních s ní spojených. Jedním z nich byla absence interní baterie, druhým pak například funkčnost jen s 20W USB-C napájecím adaptérem, který Apple v tichosti představil spolu s ním. Oba tyto problémy však vzaly s příchodem OS 14.3 pro HomePody za své – tedy alespoň částečně. 

Nová verze OS pro HomePod s označením 14.3 přinesla na tento chytrý reproduktor podporu 18W napájecích adaptérů, které jsou mezi Apple uživateli daleko rozšířenější než 20W, jelikož byly přibalovány k loňským iPhonům 11 Pro či iPadům Pro 3. a 4. generace. S přidáním 18W nabíječek navíc přichází vylepšení ve formě možnosti napájet HomePod powerbankami s výstupem 18W, což není v současnosti nic raritního. Jinými slovy se tedy dá říci, že se z HomePodu mini stává zcela bezdrátový reproduktor, jelikož jej lze využívat prakticky kdekoliv – stačí k tomu jen mít po ruce vhodnou powerbanku. Pravdou sice jen, že s ohledem na jeho zpracování si jej asi nikdo pod stan či na chatu bez elektriky brát nebude, přesto však existence této možnosti potěší. 

Obecně se dá říci, že se HomePod zatím tváří jako celosvětový fenomén. Je o něj totiž obří zájem, který se neblaze odráží na jeho špatné dostupnosti. Ta se totiž prakticky po celém světě protahuje na týdny či v horším případě nižší měsíce. Nejinak tomu je i u nás, kdy například tuzemská Alza zaznamenává podle našich informací u tuto novinku extrémní zájem, avšak sama dle všeho tak úplně neví, kdy se jí podaří všechny objednávky zajistit. Situace s výrobou HomePodů mini je totiž velmi špatná. 

HomePod mini si můžete předobjednat přímo zde.

Související články

Dnes nejčtenější